Home > Preview > ZOH Pchjongčchang: Favoritkami štafety jsou Němky. Češky obhajují bronz

ZOH Pchjongčchang: Favoritkami štafety jsou Němky. Češky obhajují bronz

Laura Dahlmeierová

Zlaté medaile budou obhajovat Ukrajinky, ale největšími favoritkami jsou Němky. Uspět chtějí i Češky, bronzové ze Soči. Štafeta žen bude předposledním závodem Zimních olympijských her v Pchjongčchangu.

Štafeta žen
Čtvrtek 22. 2. | 12:15
cze 6. Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková
Startovní listina

Cokoliv jiného než vítězství německých biatlonistek by bylo překvapením. Němky ve Světovém poháru vyhrály sedm z posledních osmi závodů. Na olympiádě měly vždy medaili, kromě posledních her.

Opírat se budou především o dvojnásobnou olympijskou šampiónku Lauru Dahlmeierovou, ale do elitní desítky se v Pchjongčchangu dostaly i Franziska Preußová, Denise Herrmannová a Franziska Hildebrandová.

Dál by to mělo být ale otevřené a o medaile může bojovat dalších deset štafet.

Třeba Francie. Marie Dorinová Habertová a Anaïs Bescondová můžou navázat na zlato ze smíšené štafety. Letos v Oberhofu dokonce Francouzky vyhrály.

Před čtyřmi lety v Soči triumfovaly Ukrajinky, které ale z poloviny obměnily sestavu a navíc nemají v Pchjongčchangu takovou formu. Nejlepšího výsledku zatím dosáhla 14. ze sprintu Vita Semerenková.

Mnohem lépe na tom jsou Švédky a Italky, které budou usilovat o premiérovou medaili v této disciplíně.

Švédská štafeta už byla v této sezóně dvakrát třetí. Vedle olympijské vítězky Hanny Öbergové se daří i Moně Brorssonové a Linn Perssonové.

Itálie v tomto ročníku zaujala druhým místem v Ruhpoldingu. Jak Dorothea Wiererová, tak Lisa Vittozziová přispěly skvělými výkony k bronzu smíšené štafety. Druhá polovina závodu bude ale slabší.

Cílem české štafety bude osmé místo, ale tajné přání samozřejmě míří výš. Eva Puskarčíková se na prvním úseku pokusí vylepšit svou reputaci. Naopak Jessicu Jislovou může povzbudit solidní sprint, po závodní pauze by měla být odpočatá.

Papírově to nejlepší se čeští trenéři rozhodli postavit na třetí a čtvrtý úsek. Markéta Davidová rozhodně ve smíšené štafetě nezklamala. Roli finišmanky obstará Veronika Vítková, která na svém úseku mixu zajela čtvrtý čas.

Po diskvalifikaci Rusek budou Češky obhajovat bronz. Z medailové sestavy ale zůstaly jen Puskarčíková s Vítkovou. Spolu s dvěma mladými biatlonistkami jely v této sezóně třikrát a dvakrát z toho bylo sympatické šesté místo.

Do boje o medaile dnes můžou zasáhnout ještě kvarteta Norska, Běloruska, Švýcarska, Polska či Slovenska.

Závod začíná ve 12:15 a v přímém přenosu ho odvysílají ČT sport a Eurosport.

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *