Home > Preview > ZOH Pchjongčchang: Hry otevírá sprint žen. Vítková vyjede s číslem 12

ZOH Pchjongčchang: Hry otevírá sprint žen. Vítková vyjede s číslem 12

Veronika Vítková

Ve 12:15 to všechno vypukne. Na trať olympijského sprintu se vydá první biatlonistka, kterou bude Rakušanka Lisa Hauserová. Větší pozornost bude ale upřena na další jména včetně Veroniky Vítkové.

Sprint žen
Sobota 10. 2. | 12:15
cze 12. Vítková, 24. Puskarčíková, 36. Jislová, 71. Davidová
Startovní listina

Veronika Vítková se právem řadí mezi medailové adeptky. V aktuální sezóně jí v hodnocení sprintu patří druhé místo, dvakrát se v této disciplíně dostala na třetí příčku. S číslem 12 vyjede na 7,5 km dlouhou trať jako jedna z prvních favoritek.

Potom už to půjde ráz na ráz. Darja Domračevová (15) bude chtít přidat do své sbírky olympijské zlato i ze sprintu, v dalších třech individuálních disciplínách se jí to již povedlo. V tomto ročníku jeden sprint vyhrála.

To Kaisa Mäkäräinenová (19) a Laura Dahlmeierová (23) budou usilovat o premiérové olympijské medaile. Obě měly v posledních závodech před olympiádou dobrou formu.

Největší adeptkou na vítězství je ale Anastasia Kuzminová (25). Slovenka ovládla sprint ve Vancouveru i v Soči a může se stát první biatlonist(k)ou, která si pod pěti kruhy připíše zlatý hattrick. Kuzminová v této sezóně vyhrála již dva sprinty.

Jednu výhru má na svém kontě Tiril Eckhoffová (59) a právě tu nejčerstvější z Antholze. Třeba Norka překvapí i v Pchjongčchangu.

Kdo dál se může zapojit do boje o medaile? Třeba rychlé Denise Herrmannová (3) a Anaïs Bescondová (8), dobře střílející Dorothea Wiererová (57) nebo mladička Justine Braisazová (35). Olympijské hry ale často přinášejí překvapení.

Věřme, že by mohlo přijít u českých reprezentantek. Vedle Vítkové se představí Eva Puskarčíková (24), Jessica Jislová (36) a Markéta Davidová (71). Poslední dvě jmenované zažijí olympijskou premiéru.

Sprint žen vysílají od 12:00 ČT sport a Eurosport.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *