Home > Závody > ZOH Pchjongčchang: M. Fourcade slaví po strhujícím finiši čtvrté zlato

ZOH Pchjongčchang: M. Fourcade slaví po strhujícím finiši čtvrté zlato

Martin Fourcade

Před čtyřmi lety Martin Fourcade po fotofiniši přišel o olympijské zlato v hromadném startu. Dnes musela opět rozhodovat cílová kamera, ale její verdikt byl pro Francouze příznivější. Z české dvojice si vedl lépe jedenáctý Ondřej Moravec.

Čtyřnásobný olympijský vítěz

Martin Fourcade se dnešním dnem opět o krok posunul k velikosti Oleho Einara Bjørndalena. Nor získal pod pěti kruhy pět zlatých medailí v individuálních závodech, Francouz zapsal nyní čtvrtou. Ale nerodila se lehce.

Už na první střelbě přišla chyba a sní manko 25 sekund. Podle očekávání ho dokázal Fourcade brzy umazat a před závěrečnou stojkou utvořil vedoucí trio s Němci Simonem Schemppem a Erikem Lesserem.

Chvíle pravdy nedopadla dobře pro Lessera, udělal dvě chyby. Směr trestné kolo ale nabrali i Fourcade se Schemppem. Jim ale náskok stačil na to, aby se udrželi o 19 sekund před nejbližšími pronásledovateli.

Poslední kolo bylo spíš taktickou hrou. Fourcade pochopil, že Schemppa neutrhne, a tak vsadil všechno na závěrečný finiš. Tato sázka mu vyšla, byť jen o pár centimetrů. Vždyť i jeho prvotní reakcí bylo mrštění hůlkou. V tu dobu ještě nevěděl, že svou botu dostal na cílovou pásku dřív.

Paradoxně to byl na den přesně před čtyřmi lety v Soči právě Martin Fourcade, kdo po fotofiniši prohrál bitvu o zlatu. Tehdy ho zdolal Emil Hegle Svendsen, který je na stupních vítězů i dnes. O pouhé čtyři desetiny sekundy za sebou nechal Lessera.

Obrovský úspěch Němců dotvořil pátý Benedikt Doll. Ještě připomeňme, že Simon Schempp získal na svých třetích hrách první individuální medaili.

Moravec dlouho vepředu

Běžecká forma Ondřeje Moravce v Pchjongčchangu není taková, jako byla třeba minulý rok na Mistrovství světa v Hochfilzenu. Dnes ale český reprezentant bojoval výborně.

Po třetí nule odjížděl ze střelnice na pátém místě, před poslední palbou byl dokonce čtvrtý. Kdyby počtvrté trefil všechny terče, tak se mohl stát součástí skupinky bojující o bronz.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Takto odjížděl jako sedmý a nakonec skončil jedenáctý. V závěru nestačil na šestého Juliana Eberharda, sedmého Erlenda Bjøntegaarda, osmého Tarjeiho Bøho, devátého Jespera Nelina a desátého Jakova Faka.

Daleko za elitou zůstal Johannes Thingnes Bø. Závod si pokazil třemi trestnými koly po druhé střelecké zastávce. Zřejmě mu vzaly dost sil, protože na trati nevypadal vůbec dobře a skončil až 16.

Horší den si tentokrát vybral i Michal Krčmář. Třikrát zaznamenal střelbu za jedna a počtvrté musel dokonce na dvě trestná kola. Bylo z toho 26. místo.

Biatlon si dává nyní na hrách jeden den pauzu. Pokračuje se v úterý ve 12:15 smíšenou štafetou.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
11. Ondřej Moravec 0+0+0+1 1:46,8 12. +45,7 16.
26. Michal Krčmář 1+1+1+2 2:01,0 29. +1:03,1 21.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *