Home > Závody > ZOH Pchjongčchang: M. Fourcade zařídil vítězství francouzského mixu. Češi osmí

ZOH Pchjongčchang: M. Fourcade zařídil vítězství francouzského mixu. Češi osmí

Martin Fourcade

Martin Fourcade se jako druhý biatlonista v historii dočkal pátého olympijského zlata. Společně s Marií Dorinovou Habertovou, Anaïs Bescondovou a Simonem Desthieuxem ovládl v Pchjongčchangu smíšenou štafetu. Češi dojeli osmí.

Hrdina Fourcade a nešťastník Peiffer

Zkušeně odstartovala smíšenou štafetu Marie Dorinová Habertová. Ani jednou nedobíjela a držela se na třetím místě. Naopak Anaïs Bescondová musela použít čtyři náhradní náboje a nabrala ztrátu skoro 50 sekund na vedoucí Německo.

Bezchybný Simon Desthieux stáhl manko na půl minuty a Martin Fourcade se postaral o zbytek. Po první střelbě stáhl Arnda Peiffera, který navíc po stojce musel na trestné kolo. Francie se tak dočkala třetího biatlonového zlata v Pchjongčchangu a opět u toho byl Fourcade. V historické tabulce olympijských vítězů ztrácí už jen tři výhry na vedoucího Bjørndalena (8).

Především Johannes Thingnes Bø a Emil Hegle Svendsen se zasloužili o to, že stříbro bere Norsko. Tiril Eckhoffová musela na trestný okruh a příliš se nevedlo ani Marte Olsbuové.

O bronz bojoval až do cíle nešťastník Peiffer s Dominikem Windischem. A nakonec prohrál. Vniveč tak přišla perfektní práce Vanessy Hinzové, Laury Dahlmeierové a Erika Lessera, kteří dohromady dobíjeli jen dvakrát.

Zasloužené odměny se naopak dočkaly Lisa Vittozziová a Dorothea Wiererová, které držely Itálii v čele po prvních dvou úsecích. Špatně si rozhodně nevedl ani Lukas Hofer, který Windischovi předával jako druhý. Itálie tak obhájila bronz ze Soči.

Lisa VittozziováFoto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Zbranek)

Česká štafeta osmá

Smíšená štafeta nezačala pro české barvy špatně. Veronika Vítková sice třikrát dobíjela, ale díky rychlému běhu předávala jako čtvrtá se ztrátou 23 sekund. Debutantka Markéta Davidová se na ležce tak tak vyhnula trestnému kolu, ale na stojce už byla precizní. V polovině závodu našim patřila osmá příčka s mankem minuty a 13 sekund.

Ondřej Moravec potřeboval jen jeden náhradní náboj, na čelo ztratil jen 10 sekund, ale přesto české štafetě pohoršil na devátou příčku. Na konečné osmé místo ji vrátil Michal Krčmář, který prakticky okopíroval výkon svého krajana.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
4. Veronika Vítková 0+3 1:16,7 13. +3,9 4.
10. Markéta Davidová 0+3 1:47,0 19. +22,9 7.
10. Ondřej Moravec 0+1 1:09,8 11. +52,4 9.
11. Michal Krčmář 0+1 1:16,2 11. +36,7 10.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *