Home > Závody > ZOH Pchjongčchang: Martin Fourcade se na druhý pokus dočkal zlata

ZOH Pchjongčchang: Martin Fourcade se na druhý pokus dočkal zlata

Martin Fourcade

Martin Fourcade je trojnásobným olympijským vítězem. Ve stíhacím závodě v Pchjongčchangu navázal na dvě zlata z her v Soči. Stříbro překvapivě vybojoval Švéd Sebastian Samuelsson. Bronz patří Benediktu Dollovi. Českým reprezentantům se příliš nevedlo.

Suverénní Fourcade a senzační Samuelsson

První položka opět zkomplikovala cestu Martina Fourcada za kýženým zlatem. Dnešní jedna chyba ale neměla tak devastační následky jako včerejší tři. Francouz navíc výborně běžel, a tak už na třetí střelecké zastávce bojoval s ostatními závodníky o vedoucí postavení.

A to skutečně získal, na rozdíl od ostatních si totiž odpustil další zaváhání. Neomylný byl i při závěrečné stojce, tradičně ještě ze střeleckého stavu pozdravil fanoušky a potom osamoceně upaloval za vítězstvím.

Fourcade tak obhájil zlatou medaili ze Soči, kde navíc uspěl i ve vytrvalostním závodem. Na tři individuální zlata před ním dosáhli jen manželé Ole Einar Bjørndalen a Darja Domračevová.

O 12 sekund za Francouzem proťala cílovou pásku žlutá kombinéza. Byl to teprve 20letý Švéd Samuel Samuelsson, který se především díky nejrychlejšímu běhu mohl radovat z životního stříbra. Přitom do závodu startovat až jako 14. Tohle je dosud největší senzace her.

Samuelsson v cílové rovince zdolal Benedikta Dolla. Německo se dočkalo další medaile, pro Dolla byla první olympijská.

Sebastian SamuelssonFoto: Sebastian Samuelsson (Autor: Martin Kaděrka)

Češi se trápili na střelnici

Smolařem závodu byl Tarjei Bø. Vyhrál sice závěrečný spurt o čtvrté místo, ale opět mu unikla medaile. Mrzet ho mohly především dvě chyby na poslední střelbě, podobně jako pátého Simona Schemppa.

Oba ale zaznamenali nejlepší výsledek pod pěti kruhy, stejně jako šestý Benjamin Weger a sedmý Simon Desthieux. Vítěz sprintu Arnd Peiffer se propadl na osmé místo. Stíhací závod opět skvěle vyšel Tomasi Kaukėnasovi. Litevský vlajkonoš si vylepšil maximum na 13. příčku.

Míň důvodů k úsměvu měli bohužel Češi. Michal Krčmář byl vůbec nejpomalejším střelcem a navíc udělal sedm chyb. Po včerejším stříbru tak musel brát 30. místo. Ještě o 150 metrů víc nakroužil 51. Ondřej Moravec.

Čeští biatlonisté budou muset zlepšit mušku, pokud chtějí uspět ve čtvrtečním vytrvalostním závodě (12:00).

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
30. Michal Krčmář 2+0+3+2 2.36,5 60. +1:36,4 35.
51. Ondřej Moravec 1+2+2+3 2:13,3 38. +2:19,4 48.

Výsledkový servis


Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *