Home > Závody > ZOH Pchjongčchang: Dahlmeierová je dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Vítková končí sedmá

ZOH Pchjongčchang: Dahlmeierová je dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Vítková končí sedmá

Laura Dahlmeierová

Německo dál vládne biatlonu na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Laura Dahlmeierová uhájila ve stíhacím závodě první pozici před Anastasií Kuzminovou a Anaïs Bescondovou. Veronika Vítková bojovala do poslední střelby o medaili, ale nakonec skončila sedmá.

Dvojnásobná olympijská vítězka Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová rozhodla o svém druhém zlatě na první stojce. Přijela na ni současně s fantasticky jedoucí Anastasií Kuzminovou. V náročných větrných podmínkách ale Slovenka udělala dvě chyby. Naproti tomu Němka si své rány kontrolovala.

Dahlmeierová neminula ani na závěrečné střelbě a v posledním kole si mohla naplno užít zlatou jízdu. Německo tak v Pchjongčchangu ovládlo i třetí biatlonový závod.

Poslední palba vyšla o něco lépe Kuzminové, tentokrát šla na jedno trestné kolo. Toho využila Anaïs Bescondová, která se s číslem 19 propracovala až k medaili. Na cílové rovince se rozhodlo o tom, že byla barvy bronzové.

Slovensko se raduje z šesté medaile na zimních olympijských hrách v historii. Sbírka Kuzminové nyní čítá dvě zlata a dvě stříbra. Bescondová zase slaví premiérový cenný kov z pod pěti kruhů.

Anaïs BescondováFoto: Anaïs Bescondová (Autor: Petr Zbranek)

Vítkové nevyšla poslední střelba

Veronika Vítková začala velmi dobře cestu za druhou medailí. Úvodní ležku zvládla bez chyby, na té druhé jednou zaváhala. Vzhledem k větrným poryvům to ale byla dobrá bilance.

Výborným počinem byla i nula na první stojce. K té závěrečné Vítková přijížděla společně s Bescondovou. Boj o bronz se ale rozplynul po dvou minelách. I tak se česká reprezentantka udržela mezi elitou, tentokrát na sedmém místě.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Martin Kaděrka)

Před Vítkovou se dostaly čtvrtá Marte Olsbuová, pátá Hanna Öbergová a šestá Denise Herrmannová. Teprve 22letá Švédka je zatím jedním z nejpříjemnějších překvapení her. Už ve sprintu zazářila sedmým místem.

Znovu se zadařilo Švýcarsku, jen teď Irene Cadurischovou v elitní desítce nahradila osmá Lena Häckiová. Devátá dojela Tiril Eckhoffová a desátou příčkou potvrzovala švédský úspěch Mona Brorssonová.

Došlo i k přepisování historických milníků. Rosanna Crawfordová se posunula z 53. pozice až na 19. Zlepšení o 34 míst jsme dosud na olympiádě neviděli. A neviděli jsme ani to, aby se na stupně vítězů dostal někdo s tak vysokým číslem, jako měla Anaïs Bescondová.

Jessica Jislová si 23. příčkou vyrovnala maximum ze sobotního sprintu. Svou úlohu opět zvládla Markéta Davidová. Hlavně díky 13. nejrychlejšímu běhu skončila na dobré 25. pozici. Posun vzhůru zaznamenala 32. Eva Puskarčíková.

Další závod ženy absolvují ve středu. Od 12:05 je na programu vytrvalostní závod.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
7. Veronika Vítková 0+1+0+2 2:30,0 42. +1:34,2 24.
23. Jessica Jislová 0+1+1+1 2:10,6 16. +2:04,5 39.
25. Markéta Davidová 1+2+1+2 2:20,8 25. +1:12,6 13.
32. Eva Puskarčíková 2+1+0+0 2:06,6 11. +1:52,5 34.

Výsledkový servis


Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *