Home > Preview > ZOH Pchjongčchang: Moravec jde do sprintu se stejným číslem jako Vítková

ZOH Pchjongčchang: Moravec jde do sprintu se stejným číslem jako Vítková

Ondřej Moravec

Štastné číslo 12? Veronika Vítková s ním na hrudi dojela ve včerejším sprintu třetí. O to samé se dnes pokusí Ondřej Moravec. Největšími favority úvodního mužského závodu Zimních olympijských her jsou ale Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bø.

Sprint mužů
Neděle 11. 2. | 12:15
cze 12. Moravec, 36. Krčmář, 59. Šlesingr, 86. Václavík
Startovní listina

Ondřej Moravec bude chtít potvrdit, že se umí připravit na velké akce. Rostoucí formu ukazoval už v poslední závodech Světového poháru, ve vytrvalostním závodě v Ruhpoldingu byl druhý a ve sprintu v Antholzi desátý.

Na 10kilometrové distanci dojel pátý na Mistrovství světa v Hochfilzenu a devátý na Zimních olympijských hrách v Soči. Kuriózní je, že z první pětky z posledního olympijského sprintu se představí jen druhý Dominik Landertinger (50).

Rakušan ale nemá i kvůli zdravotním problémům letos takovou výkonnost. Hlavním favoritem tak bude až šestý muž ze Soči. Martin Fourcade (54) byl nalosován na konec druhé skupiny, bude jedním z posledních velkých jmen na startu.

Aktuální sezóna se nese především ve znamení souboje Francouze s Johannesem Thingnesem Bøm (20). Nor vyhrál již tři sprinty, ale disciplínu vede Fourcade, který krom jedné výhry vždy skončil druhý.

Jeden sprint vyhrál i Tarjei Bø (16). Norští bratři mají jedno společné: Oba čekají na premiérovou individuální medaili z olympijských her. Fourcade má už čtyři, z toho dvě zlata.

O medaile se ale popere víc biatlonistů. Třeba vítěz předolympijského testu Julian Eberhard (5). Nebo Němci, kteří vyrukují s úřadujícím mistrem světa Benediktem Dollem (6), konzistentním Arndem Peifferem (22) a Simonem Schemppem (24), který v této sezóně čeká na premiérové stupně vítězů.

Na páté olympijské zlato myslí zkušený Emil Hegle Svendsen (10). Sprinty v této sezóně chutnaly Jakovu Fakovi (13). U Simona Desthieuxe (41) zase v minulých závodech gradovala forma.

Zlepšovali se i Češi. Michal Krčmář (36) a Michal Šlesingr (59) můžou v případě dobré střelby zaútočit na přední umístění. Adam Václavík (86) si zase bude chtít zpříjemnit olympijský debut.

Sprint mužů vysílají od 12:00 stanice ČT sport a Eurosport.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *