Home > Rozhovory > Nejhezčí moment mé kariéry, radovala se Koukalová. Mluvila i o prodloužení kariéry

Nejhezčí moment mé kariéry, radovala se Koukalová. Mluvila i o prodloužení kariéry

Gabriela Koukalová

Po Olympijských hrách v Pchjongčchangu plánovala ukončit kariéru, to by už ale Gabriela Koukalová nestihla další Světový pohár v Novém Městě. Dnešní vítězství, které označila za nejhezčí moment své kariéry, ji ale nahlodalo.

„Nechci teď přestat.“

Martin Fourcade: „Jsem trochu smutný, že přichází pauza. Nechci teď přestat. Vánoce navíc znamenají spoustu snědené čokolády, takže se vrátím ve špatné kondici. (smích) Žerty stranou. Jsem šťastný, že zase uvidím dceru a strávím nějaký čas s rodinou.“ (IBU)

Simon Schempp: „Ušetřil jsem si do posledního kola nějaké síly a výsledek je senzační. Na střelnici jsem se snažil soustředit sám na sebe a vyšlo to velmi dobře. Byl to fantastický závod.“ (ARD)

Anton Babikov: „S druhým místem jsem hodně spokojený. Měl jsem dost sil, abych finišoval s tak silnými závodníky, jako jsou Martin a Simon.“ (IBU)

Ondřej Moravec: „Lidi jsou úplně šílený, bláznivý. Za to, co se dělo včera při střelbě, kdy skandovali moje jméno, jim patří uznání. I když to dnes není do tří, doufám, že jsem se jim tímhle výsledkem odvděčil.“ (ČT)

Johannes Thingnes Bø: „Snažil jsem se nabrat rychlost, abych zaútočil na konci kopce. Nevyšlo to. Hodně to mrzí, protože jsem byl v laufu. Myslím, že jsem měl velké šance.“ (NRK)

„Neumím si představit větší dojetí.“

Gabriela Koukalová: „Je to nejhezčí moment mé kariéry. Říkám si, jestli je vůbec něco víc. Jestli mě to vůbec láká jet na olympiádu, protože si neumím představit větší dojetí.“ (Český rozhlas)

Gabriela Koukalová o možném pokračování kariéry i po Olympiádě: „Člověk nikdy neví. Hodně se to pojí s výsledky. Chtěla bych se rozhodovat podle toho, jestli to půjde. Ale nahlodalo mě to. Bylo to tak hezké, že bych to chtěla zažít.“ (Český rozhlas)

Laura Dahlmeierová: „Nevím, proč jsem na začátku střílela vedle. Běžecky jsem ale měla skvělý den. Měla jsem je bombasticky připravené.“ (ARD)

Dorothea Wiererová: „Dobře jsem odstartovala, ale ve druhém kole jsem měla kolizi s Marii (Dorinovovou Habertovou). Nemohla jsem najít rytmus, taky jsem se cítila unavená. Teď musím přes Vánoce hodně pracovat a pak uvidíme.“ (IBU)

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *