Home > Závody > O další domácí tituly se bojovalo v Rusku, Itálii, Švédsku a Švýcarsku

O další domácí tituly se bojovalo v Rusku, Itálii, Švédsku a Švýcarsku

Selina Gasparinová

Národní šampionáty ještě oddalují úplný konec sezóny. V Itálii o víkendu vládla Lisa Vittozziová, ve Švýcarsku ve stejném termínu zářily sestry Gasparinovy. Závodilo se také ve Švédsku a znovu v Rusku, kde pokračovalo skvělé tažení Alexeje Slepova.

Itálie: Vittozziová byla suverénní

Anterselva o víkendu hostila Mistrovství Itálie a konkrétně sprinty a hromadné starty. V obou disciplínách zvítězila s více než minutovým náskokem Lisa Vittozziová. Ve sprintu se za ní seřadily juniorka Michela Carraraová a Federica Sanfilippová. Medaile z hromadného startu pak získaly Alexia Runggaldierová a Nicole Gontierová.

Mezi muži se o výhry podělili dva největší favorité. Sprintu vládl bezchybný Lukas Hofer před Dominikem Windischem, který ho v hromadném startu na trůnu vystřídal. Ve sprintu bral bronz Andreas Plaickner, v neděli se z medailí radovali Pietro Dutto a Thierry Chenal.

Výsledky sprintů
Výsledky hromadných startů

Švédsko: Dvě výhry Magnussonové, Högbergové a Stenersena

Švédské boje o medaile se uskutečnily v Limě a táhly se od pátku až do pondělí. Vše odstartoval závod smíšených dvojic, který jasně ovládl první tým Östersundu ve složení Elisabeth Högbergová a Torstein Stenersen.

V následných sprintech vládla mladá krev. Momentální švédská jednička Anna Magnussonová porazila o více než půl minuty Högbergovou, i když obě minuly shodně jeden terč. Jedno trestné kolo absolvovala i třetí Mona Brorssonová.

Mezi muži udělali tři nejlepší po jedné chybě. O vítězi tak rozhodoval běh, který měl nejlepší Samuel Samuelsson. Stříbro bral Fredrik Lindström a bronz Peppe Femling.

Stíhací závod žen nabídl na prvních dvou místech totožné pořadí jako ve sprintu. Magnussonovou a Högbergovou opět dělilo něco málo přes půl minuty. Bronzová tentokrát byla mladá Hanna Öbergová.

Vítěz sprintu Samuelsson musel ve stíhacím závodě na pět trestných kol a nabídl tak šanci jiným. Cestu ke zlaté medaili měl vydlážděnou zkušený Lindström a za ním se vyvezl stejně jako ve sprintu Femling.

Zlata ze závěrečných štafet putovala do Östersundu. Opět se tak radovali Elisabeth Högbergová a Torstein Stenersen. Högbergovou doplnily Felicia Lindqvistová a Olga Alifiravecová, Stenersen jel po boku Daniela Gustafssona a Jespera Nelina.

Výsledky smíšených dvojic
Výsledky sprintů
Výsledky stíhacích závodů
Výsledky štafety mužů
Výsledky štafety žen

Švýcarsko: Mistrovství sester Gasparinových

Ve Švýcarsku se o víkendu jely sprinty a hromadné starty. Závody žen se daly překřít na Mistrovství sester Gasparinových. Dvakrát zvítězila Selina před Aitou a ve sprintu je na pódiu doplnila ještě Elisa. Úplnou nadvládu sesterského tria narušila jen v hromadném startu bronzová Lena Häckiová.

Ve sprintu mužů porazil favorizovaného Benjamina Wegera o něco rychlejší Mario Dolder. Třetí byl Martin Jäger. V hromadném startu vypálil Švýcarům rybník Francouz v belgických službách Florent Claude. Stříbrem se rozloučil s kariérou Ivan Joller a bronz připadl Dolderovi.

Výsledky sprintů
Výsledky hromadných startů

Rusko: Slepov se třemi zlatými medailemi

Králem první částí Mistrovství Ruska v Uvatu se stal Alexej Slepov. Po výhře ve sprintu ovládl v úterý vytrvalostní závod a spolu s Jekatěrinou Jurlovovou v barvách Petrohradu i středeční závod smíšených dvojic. Neuspěl jen ve smíšené štafetě, kterou po horších výkonech svých kolegů dovezl na 16. místě. Slepov sice udělal ve vytrvalostním závodě tři chyby, ale i tak o 4,4 sekundy porazil jednou nepřesného Pavla Magazejeva. Třetí byl Jevgenij Petrov.

Vytrvalostní závod žen měl překvapivé pódium v obsazení první Irina Usluginová, druhá Tamara Voroninová a třetí Larisa Kuklinová. První dvě ženy dovedla k úspěchu čistá střelba, Kuklinová chybovala jednou.

Poslední zlato bral ve smíšené štafetě také tak trochu překvapivě Krasnojarský kraj. Čtveřice Olga Filippovová, Margarita Vasilevová, Timur Machambetov a Sergej Korastylev jen pětkrát dobíjela a nechala za sebou favorizované výběry Ťumeně a Chanty-Mansijsku.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů
Výsledky vytrvalostního závodu žen
Výsledky smíšené štafety
Výsledky smíšených dvojic

Foto: Selina Gasparinová (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *