Home > Téma > Koukalová byla čtvrtou nejlepší běžkyní sezóny. Fourcade zase neměl soka

Koukalová byla čtvrtou nejlepší běžkyní sezóny. Fourcade zase neměl soka

Koukalová, Mäkäräinenová, Wiererová

Počtvrté za posledních pět let byl Martin Fourcade nejrychlejším běžcem Světového poháru. Mezi ženami uhájila pozici vládkyně běžeckých tratí Kaisa Mäkäräinenová. Gabriela Koukalová měla čtvrté nejlepší časy.

Běžecké tabulky jsou postavené pouze na sprintech. V kontaktních závodech jsou časy často velmi zkreslené, vytrvalostní závod je zase délkově hodně specifický. Rozhodujícím kritériem v žebříčku je průměrná ztráta z pěti nejlepších závodů.

Muži: Fourcade s nulovou ztrátou

Na čele běžeckých tabulek se oproti loňsku nic moc nemělo. Snad jen to, že nyní Martin Fourcade porazil Juliana Eberharda ještě výrazněji, když byl výpočet jeho průměrné ztráty ve sprintech velmi jednoduchý. Pětkrát nula děleno pěti.

Vedle tradičních rychlíků, jako jsou Johannes Bø, Emil Hegle Svendsen, Simon Schempp či Anton Šipulin, se dobře prosadila dvě zajímavá jména. Benedikt Doll byl už loni čtvrtým nejlepším běžcem a nyní ještě o příčku poskočil. To Andrejs Rastorgujevs dokonce vylétl o pět míst a polepšil si o 11 sekund.

Stejně jako před rokem, tak i nyní byl nejrychlejším Čechem Michal Šlesingr. Dokonce si udržel i stejnou ztrátu. Výrazně si běžecky polepšili Ondřej Moravec a Michal Krčmář, kteří v předcházející sezóně většinou ztráceli až k minutě. Nyní to bylo 36, resp. 43 sekund. Velké zlepšení o více než 20 sekund zaznamenal i Adam Václavík. Naopak třeba Jaroslav Soukup si o půl minuty pohoršil.

Běžecké časy v sezóně 2016/2017 (muži)
1. Martin Fourcade fra 0 s
2. Julian Eberhard aut 5 s
3. Benedikt Doll ger 10 s
4. Johannes Bø nor 14 s
5. Andrejs Rastorgujevs lat 16 s
6. Emil Hegle Svendsen nor 18 s
7. Simon Schempp ger 20 s
8. Dominik Landertinger aut 20 s
9. Anton Šipulin rus 22 s
10. Tarjei Bø nor 24 s
20. Michal Šlesingr cze 34 s
22. Ondřej Moravec cze 36 s
28. Michal Krčmář cze 43 s
36. Adam Václavík cze 47 s
82. Tomáš Krupčík cze 80 s
95. Jaroslav Soukup cze 88 s
137. Lukáš Kristejn cze 131 s

Ženy: Kaisa rychlejší než Laura

U žen byly běžecké souboje vyrovnanější. Tempo udávaly podobně jako v předešlém ročníku Kaisa Mäkäräinenová s Laurou Dahlmeierovou a opět byla o něco málo rychlejší Finka.

Kometou sezóny byla bezesporu mladičká Justine Braisazová a to i po běžecké stránce. Zatímco před rokem v průměru ve sprintech ztrácela půl minuty, tak letos byla jen na 9 sekundách. To jí stačilo na třetí příčku.

Gabriela Koukalová byla v době svého kralování šestou nejrychlejší běžkyní světa, nyní byla dokonce čtvrtá. A co na tom, že přibrala nějakou tu sekundu. O skoro 20 sekund si pohoršila Veronika Vítková, Lucie Charvátová pak měla o více než 30 sekund vyšší ztráty. Vítková klesla z 9. místa na 20., Charvátová z 11. na 33. Eva Puskarčíková zůstala na svém.

Běžecké časy v sezóně 2016/2017 (ženy)
1. Kaisa Mäkäräinenová fin 2 s
2. Laura Dahlmeierová ger 5 s
3. Justine Braisazová fra 9 s
4. Gabriela Koukalová cze 12 s
5. Tiril Eckhoffová nor 14 s
6. Marie Dorinová Habertová fra 14 s
7. Célia Aymonierová fra 15 s
8. Mari Laukkanenová fin 20 s
9. Darja Domračevová blr 28 s
10. Selina Gasparinová sui 37 s
20. Veronika Vítková cze 44 s
33. Lucie Charvátová cze 59 s
37. Eva Puskarčíková cze 62 s
49. Markéta Davidová cze 71 s
104. Jessica Jislová cze 110 s

Foto: Koukalová, Mäkäräinenová a Wiererová (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “Koukalová byla čtvrtou nejlepší běžkyní sezóny. Fourcade zase neměl soka

  1. Výborné stránky a zajímavé články. Jenom se prosím pokus dávat k článkům více aktuální fotky. Dále bych se chtěl zeptat na to, na jakém programu jsi stránku vytvořil. Já mám stránku z Webnode a nemůžu tam najít takové věci, které máš ty. Pokud jsi ji vytvářel na Webnode, tak mi řekni na jaké šabloně jsi to dělal. Díky

    1. Odpovídal jsem už u některého z předchozích komentářů: Je to postavené na WordPressu. Fotky jsou buď zakoupené, nebo volně použitelné. Nemám tisíce korun na aktuální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *