Home > Téma > 10 biatlonistek, které v sezóně 2015/16 zklamaly

10 biatlonistek, které v sezóně 2015/16 zklamaly

Valj Semerenková

Valj Semerenková

Foto: Valj Semerenková (Autor: Martin Kaděrka)

Přehlídka biatlonistek, které v sezóně 2015/16 zklamaly, čítá vyhaslou mistryni světa, mdlé Rusky a také Jitku Landovou.

10. Rosanna Crawfordová

V minulé sezóně už se drásala k premiérovým stupňům vítězů, teď nastal pád. Crawfordová brala nejlépe 13. příčku.

9. Karin Oberhoferová

Výsledky pro ni nebyly vhledem ke ztrátě milovaného tatínka tím hlavním. Během sezóny už nestíhala své parťačce Wiererové a k pódiu měla daleko.

8. Karolin Horchlerová

Letní výsledky napovídaly, že by mohla být oporou německé reprezentace. Sice si vyjela kariérní maximum (jedno 9. místo), ale čekalo se určitě víc.

7. Jekatěrina Šumilovová

Loni na MS v Kontiolahti třikrát v desítce, nyní v Oslu nejlépe 35. Jekatěrina Šumilovová bude chtít na poslední sezónu co nejrychleji zapomenout.

6. Coline Varcinová

Progres mladé Francouzky se zastavil. Varcinová ani zdaleka nedokázala navázat na loňské výsledky, mezi nimiž čnělo 8. místo z Vysočiny.

5. Darja Virolajnenová

V předchozích dvou letech dokázala vždy jednou vystoupat na stupně vítězů. K tomu měla Ruska nyní daleko, byla ráda za dvě umístění na konci TOP10.

4. Jitka Landová

Byla stabilní členkou české štafety, ale o tuto pozici přišla. Špatné výsledky ji dokonce poslaly ze Světového poháru do IBU Cupu. A ani tam jí to nešlo.

3. Jana Gereková

V prvním roce, kdy chyběla těhotná Anastasia Kuzminová, ji skvěle zastoupila a v životní sezóně se blížila medailovým příčkám. V tom druhém zažila nejhorší ročník za posledních 6 let.

2. Teja Gregorinová

V 35 letech už nebyla schopna držet krok se světovou špičkou. Z 22. pozice v celkovém hodnocení SP se propadla až na 46., což znamená nejhorší umístění od debutové sezóny 2003/04.

1. Valj Semerenková

Oslavila 30 let, ale žádný pěkný dárek si nenadělila. Ve SP zopakovala nejhorší celkové umístění v kariéře – 47. příčku. Pro loňskou mistryni světa katastrofa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *