Home > Téma > 10 biatlonistek, které v sezóně 2016/2017 překvapily

10 biatlonistek, které v sezóně 2016/2017 překvapily

Eva Puskarčíková

Eva Puskarčíková byla v uplynulé sezóně jedním z nejpříjemnějších překvapení u českého týmu. Několik komet vylétlo i z italského, švédského či francouzského týmu. Podívejte se na žebříček 10 biatlonistek, které překvapily nejvíc.

10. Tatjana Akimovová

Byla tou ženou, která zachraňovala čest ruského biatlonu. Zejména v Novém Městě na Moravě byla doslova zjevením, když vyhrála sprint, skončila druhá ve stíhací závodě a desátá v hromadném startu. Jen škoda, že na tyto výsledky už tak úplně nenavázala. I tak jí to celkově stačilo na 16. místo.

Tatjana AkimovováFoto: Tatjana Akimovová (Autor: Jiří Zaňát)

9. Lisa Vittozziová

V únoru oslavila teprve 22. narozeniny a dala si k nim spoustu hezkých dárků. Skoro mezi nimi byl i bronz ze sprintu na Mistrovství světa, ale to ještě hrály dvě desetinky v její neprospěch. Ve stíhacím závodě v Kontiolahti už se premiérového pódia dočkala. V celkovém pořadí byla jako druhá nejlepší Italka 27.

8. Alexia Runggaldierová

Jak zůstala Dorothea Wiererová tak trochu za očekáváním, tak se dařilo jejím krajankám. Alexia Runggaldierová nejprve příjemně překvapila třetím místem ve vytrvalostním závodě v Antholzi. V kapse ale měla ještě jeden trumf. Třetí doběhla na nejdelší distanci i v Hochfilzenu a postarala se o jedinou italskou medaili.

7. Eva Puskarčíková

Dva tři roky zpátky v ní čeští trenéři asi neviděli biatlonistku, která se bude po dlouhou část sezóny vyhřívat v elitní desítce celkového hodnocení. Nakonec klesla na 13. místo, ale to jí moc nemrzelo. Zůstaly jí dvě třetí místa a taky vědomí, že může měřit síly s těmi nejlepšími. Jako při premiérovém pódiu v Pokljuce, kde se v posledním kole dobře držela Mäkäräinenové a v závěru vyhrála finiš proti Dorinové Habertové.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Jiří Zaňát)

6. Denise Herrmannová

Kdo čekal, že bývalá běžkyně na lyžích hned v první sezóně s flintou na zádech prorazí do nabitého německého áčka? Samozřejmě jí k tomu pomohly i zdravotní problémy jiných biatlonistek, ale také její výkony. Hned svůj první start v Pokljuce proměnila v 18. místo, které ještě zopakovala v Kontiolahti.

5. Anna Magnussonová

Teprve 22letá biatlonistka převzala v uplynulém ročníku pozici švédské jedničky. Ve své první kompletní sezóně vypadla jen dvakrát z bodovaných příček, jednou byla 7. a patřila k oporám štafety. V Pchjongčchangu až ve finiši prohrála boj o třetí místo s Gabrielou Koukalovou. Za svou vyrovnanost byla odměněna celkovou 23. příčkou.

4. Mari Laukkanenová

Že starého psa novým kouskům nenaučíš? U blonďaté Finky to tak docela neplatí. Dlouhé roky platila za jednu z nejhorších střelkyň ve Světovém poháru, ale závěr uplynulé sezóny naznačil možné zlepšení. Laukkanenová šokovala už na Mistrovství světa, kde ve vytrvalostním závodě udělala jen jednu chybu a byla čtvrtá. Ve sprintu v Oslu dokonce nechybovala a poprvé v kariéře zvítězila. A druhý den se radovala z vítězného doublu.

Mari LaukkanenováFoto: Mari Laukkanenová (Autor: Kimmo Pukkila, pod licencí BY-NC-SA)

3. Hanna Öbergová

V listopadu oslavila 21. narozeniny a také poprvé nakoukla do Světového poháru. Hned svůj první individuální start doma v Östersundu proměnila v šokující 8. místo. Že to nebyla náhoda, ukázala v Ruhpoldingu. Nejprve skončila 7. ve sprintu a pak dokonce 5. ve stíhacím závodu. Po zásluze byla oceněna trofejí pro nejlepší novicku sezóny.

2. Justine Braisazová

Všem bylo před sezónou jasné, že tahle dívenka patří k největším talentům světového biatlonu. Ale že bude ve 20 letech tak silná? Po celou sezónu patřila k nejrychlejším běžkyním, jen ji občas pozlobila střelba. Proto byla „pouze“ třikrát na stupních vítězů. Ještě před dvěma lety byla celkově 51., před rokem 21. a nyní 6. Co přijde v dalším ročníku?

Justine BraisazováFoto: Justine Braisazová (Autor: Jiří Zaňát)

1. Anaïs Chevalierová

Francie má řadu talentů, ale tahle biatlonistka asi nebyla řazena mezi ty největší. Přesto v uplynulé sezóně naplno zazářila. Její zrození přišlo v Novém Městě na Moravě, kde po druhém místě ve sprintu ovládla stíhací závod. Celkově dosáhla na pět pódií, díky čemuž v celkovém pořadí neuvěřitelně poskočila z 39. místa až na 7. Třešničkou na dortu pak byl bronz ze sprintu na Mistrovství světa.

Anaïs ChevalierováFoto: Anaïs Chevalierová (Autor: Jiří Zaňát)

Hlavní foto: Eva Puskarčíková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *