Home > Téma > 7 biatlonistů, kteří v sezóně 2016/2017 překvapili

7 biatlonistů, kteří v sezóně 2016/2017 překvapili

Lowell Bailey

Uplynulá sezóna nabídla spoustu překvapivých výsledků a objevila několik nových jmen, na která si budeme muset v dalších letech dávat pozor. O největší překvapení sezóny se ale postaral někdo o poznání starší a zkušenější.

7. Fredrik Gjesbakk

Málokdo se může chlubit tím, že ve Světovém poháru nikdy neskončil hůř než 25. Pravda, Fredrik Gjesbakk v něm odjel jen tři závody, ale to je na druhou stranu hodně lichotivé. Po dobrých výkonech v IBU Cupu dostal 24letý závodník šanci na finálovém podniku v Oslu a dokonce se kvalifikoval do hromadného startu. Jen škoda, že je v norském týmu přetlak.

6. Roman Rees

Byl hodně nečekaným trumfem německého týmu. Dvě sezóny vůbec nezávodil, ale trochu překvapivě dostal hned na úvod té letošní premiérovou šanci ve Světovém poháru. Po slabším rozjezdu si vyjel v závěru sezóny 12., 13. a 14. místo. To už by bylo slušné i na člena německého áčka.

5. Anton Babikov

Staral se o překvapení i o menší rozčarování. Někdy dokázal konkurovat i Martinu Fourcadovi. Tak jako v Östersundu, kde šokoval vítězstvím ve stíhacím závodu. Šlo mu to v Novém Městě, kde skončil třetí, a v Oberhofu. Pak už se spíš trápil, ale i tak vydržel v celkovém hodnocení na životním 24. místě.

Anton BabikovFoto: Anton Babikov (Autor: Jiří Zaňát)

4. Michael Rösch

V Německu ho odepsali, a tak se oblékl do belgické kombinézy. A v ní se letos dočkal obrovské satisfakce. Po tom, co dojel 6. ve stíhacím závodě v Pokljuce, se mu draly do očí slzy. Stejné umístění zopakoval i v Novém Městě, celkově mu to pak stačilo na 33. místo. To je nejlepší umístění od sezóny 2008/2009. Takový vzestup už od 33letého biatlonisty málokdo čekal.

3. Sebastian Samuelsson

Švédský kouč Pichler si ho na začátku sezóny překvapivě vytáhl do Světového poháru. Viděl v něm talent, který prokázal 19. příčkou hned při premiérovém startu mezi elitou. V Novém Městě na Moravě si posunul maximum na 13. místo a na konci sezóny mohl krom dvacátin slavit i trofej pro nováčka sezóny.

2. Julian Eberhard

Z 24. muže předešlé sezóny se stal 6. nejlepší té letošní. Juliana Eberharda k tomu dovedly oproti předcházejícím ročníkům vyrovnané výkony a také dvě výhry. Krátce po třicítce vynikající běžec dozrál i ve střelbě, když si mezi sezónami polepšil z 68% úspěšnosti až na 77%. Životní sezónu podtrhl i na domácím Mistrovství světa, kde pomohl štafetě k bronzu.

Julian EberhardFoto: Julian Eberhard (© Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

1. Lowell Bailey

Tohle není jen největší překvapení letošní sezóny, ale dost možná i historie biatlonu. Lowell Bailey musel na svou velkou medaili čekat až do 35 let a rovnou se dočkal té nejcennější. Ve vytrvalostním závodě v Hochfilzenu ji sice získal na úkor Ondřeje Moravce, ale přála mu ji i řada českých fanoušků. Americký sympaťák si formu udržel také ve zbytku sezóny a v celkovém pořadí se propracoval na životní 8. příčku. A to už chtěl ukončit kariéru a věnovat se práci na farmě.

Lowell BaileyFoto: Lowell Bailey (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

ČTĚTE TAKÉ: 10 biatlonistek, které v sezóně 2016/2017 překvapily

Hlavní foto: Lowell Bailey (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *