Home > Téma > 10 biatlonistů, kteří v sezóně 2015/16 zklamali

10 biatlonistů, kteří v sezóně 2015/16 zklamali

Martin Kaděrka

Martin Kaděrka

Foto: Jakov Fak (Autor: Martin Kaděrka)

Sezóna 2015/16 se nevyvedla všem biatlonistům podle představ. Krize potkala i české muže a jeden z nich nechybí v našem výčtu 10 největších zklamání.

10. Fredrik Lindström

Zatímco většina Švédů zaznamenala výkonnostní progres, tak týmová jednička uvadala. Někdejší člen elitní desítky celkového hodnocení SP se nyní krčil na 29. místě.

9. Nathan Smith

Před rokem se stal prvním Kanaďanem, který vybojoval na MS medaili, nyní mu to už tolik nejezdilo. Náladu si ale zlepšil v Oslu, kde se svými kolegy vybojoval bronz ve štafetě.

8. Timofej Lapšin

Ještě loni byl stabilním členem ruského týmu, nyní ovšem Timofej Lapšin naprosto vyhořel. Za celou sezónu posbíral jen 21 bodů.

7. Lars Birkeland

Vzhledem k jeho věku už od něj nároční Norové čekají krom sbírání zkušeností i kvalitní výsledky. Jedním 9. místem Birkeland ale své trenéry moc nepotěšil.

6. Dmitrij Malyško

Zářný příklad ruského zmaru. Malyško už čtvrtým rokem ztrácel na výkonnosti, nedosáhl ani na jedno dílčí pódium a zakončil SP až na 39. pozici.

5. Tarjei Bø

Johannnes Bø před sezónou říkal, že by si vsadil na zisk velkého křišťálového glóbu v podání svého bratra. Realita však byla jiná, Tarjei byl až 6. a z MS odjel bez individuální medaile.

4. Emil Hegle Svendsen

Většina biatlonistů by byla s 10. příčkou v celkovém hodnocení SP a s individuálním bronzem z MS spokojena. U Svendsena ale můžeme hovořit o nejhorší sezóně za posledních 9 let.

3. Ondřej Moravec

Předchozí tři sezóny plné úspěchů musely Ondřeje Moravce namlsat, nyní ovšem přišlo vystřízlivění. Český dříč i vinou nemoci neuspěl na MS a nezářil ani ve SP.

2. Daniel Böhm

Sezóna 2014/2015 pro něj byla životní, ta následující naopak skoro nejhorší v kariéře. Böhm ani jednou nenakoukl do TOP10 a vypadl z německého áčka.

1. Jakov Fak

Hlásil se do boje o velký křišťálový glóbus, ale výsledkem je až 34. místo v celkovém hodnocení SP. Fak se trochu probudil alespoň během MS, kde třikrát dojel v TOP10.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *