Home > Téma > 10 nejlepších běžkyň sezóny 2015/16

10 nejlepších běžkyň sezóny 2015/16

Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová

Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová

Foto: Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová (Autor: Martin Kaděrka)

Mezi 10 nejlepšími běžkyněmi uplynulé sezóny najdeme dvě české biatlonistky. Ty nejvyšší pozice však patří jiným.

10. Veronika Vítková

Průměrná pozice v běhu: 14.

Už jí to neběhalo tak dobře jako loni, přesto se Veronika Vítková v tomto ohledu udržela ve špičce. Alespoň tak kompenzovala někdy horší střelbu.

9. Celia Aymonierová

Průměrná pozice v běhu: 13.

Trochu překvapivé jméno závodnice, jež ještě nikdy nepronikla do elitní desítky závodu SP. Pokud si ovšem udrží slibnou běžeckou formu a zlepší se na střelnici, tak můžeme čekat velké výsledky.

8. Susan Dunkleevá

Průměrná pozice v běhu: 13.

Američanka se ve svých 30 letech dostala do nejlepší formy v kariéře, což nejlépe dokumentuje její kvalitní běh. Doma v Presque Isle ho v kombinaci čistou střelbou zužitkovala v životní druhé místo.

7. Franziska Hildebrandová

Průměrná pozice v běhu: 10.

Zkušená Němka stále stačí svým mladším konkurentkám, co víc, většinu strčí do kapsy. Díky tomu se drží mezi nejužší světovou špičkou.

6. Gabriela Soukalová

Průměrná pozice v běhu: 7.

V minulé sezóně na tratích prohrávala s Veronikou Vítkovou, teď se ale v tomto ohledu opět stala českou jedničkou. Zvlášť ve štafetách v sobě našla až neuvěřitelné běžecké kvality.

5. Miriam Gössnerová

Průměrná pozice v běhu: 5.

Stálice mezi nejrychlejšími běžkyněmi světa letos ukázala, že v případě aspoň trochu slušné střelby může pokukovat po nejvyšších příčkách. Dokonce se po třech letech prodrala na pódium.

4. Tiril Eckhoffová

Průměrná pozice v běhu: 5.

Fyzické testy před sezónou ukázaly u této Norky fantastická čísla. A nelhaly. Excelentní běh byl základem toho, že se Eckhoffová stala doma mistryní světa ve sprintu.

3. Laura Dahlmeierová

Průměrná pozice v běhu: 4.

Pokud bychom brali časy ze závěrečných kol, tak je dost pravděpodobné, že by Laura Dahlmeierová byla vůbec tou nejrychlejší ženou. Ve finiši pravidelně porážela své soupeřky o parník.

2. Marie Dorinová Habertová

Průměrná pozice v běhu: 4.

Hlavní zbraň Francouzky v souboji s Gabrielou Soukalovou byla jasná. Velmi rychlý běh u Dorinové Habertové často eliminoval střelecká zaváhání.

1. Kaisa Mäkäräinenová

Průměrná pozice v běhu: 4.

Ač se jí nepovedlo potvrdit veškerá očekávání a nahradit na biatlonovém trůnu Darju Domračevovou, tak měla přeci jen jeden primát. Velmi těsně se stala královnou tratí.

One thought on “10 nejlepších běžkyň sezóny 2015/16

  1. Celia přišla z běhu na lyžích, takže to taková senzace není. Jinak u Kaisy šlo po několika neúspěších vypozorovat velkou změnu taktiky. Začala jezdit první kola o něco pomaleji a hned se její přesnost střelby zvýšila. V posledních kolech pak dupala na plyn podobně jako Laura a byla bezkonkurenční. Osobně si myslím, že by mohla být ještě rychlejší, ale asi správně pochopila, že v tom případě potom trpí přesnost její střelby a je to kontraproduktivní. Jinak u ní je občas problém u lyží, kdy prostě nedisponuje tak kvalitním servisem jako třeba Němky nebo Francouzky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *