Home > Téma > 10 nejlepších střelkyň sezóny 2017/2018

10 nejlepších střelkyň sezóny 2017/2018

Laura Dahlmeierová

Biatlonistkám z východu to v uplynulé sezóně pálilo. Mezi 10 nejlepších střelkyň se dostaly dvě Bělorusky, dvě Ukrajinky, dvě Kazašky a Ruska. Z elitní desítky Světového poháru se mezi nejlépe střílející závodnice zařadila jen jediná…

Do žebříčku byly zahrnuty jen biatlonistky se 170 a více výstřely, což odpovídá zhruba třetině všech závodů Světového poháru a Zimních olympijských her.

#10 Urška Pojeová – 87 %

Nejlepší střelkyní vleže byla teprve 20letá Slovinka Urška Pojeová. Vynikajících 96 % si ale trochu kazila 79 % vestoje. Ve vytrvalostním závodě na olympijských hrách se však trefila na všech položkách a ukořistila senzační 12. místo.

#9 Julija Džimová – 87 %

Vyrovnanost, to byla hlavní zbraň Julije Džimové. K solidnímu běhu přidala 88% úspěšnost při střelbě vleže a 87% vestoje. Třikrát jí čisté konto pomohlo ke třetímu místu, dvakrát ke čtvrtému.

Julija DžimováFoto: Julija Džimová (Autor: Jiří Zaňát)

#8 Viktoria Slivková – 88 %

Nebýt 82% úspěšnosti střelby vestoje, tak se mohla Viktoria Slivková pohybovat mnohem výš. Mladá Ruska totiž zvládala ležky s úspěšností 94 % a hlavně díky tomu se pětkrát dostala na body. Víc ji ale hřál bronz z Mistrovství Evropy, kde ve vytrvalostním závodě neminula ani jednou.

#7 Galina Višněvská – 89 %

Talentovaná Galina Višněvská neměla v uplynulé sezóně takovou běžeckou formu, ale střelecky na tom byla nejlíp v kariéře. Střílela s 90% úspěšností vleže a 87% vestoje, což třeba v Anthozi zužitkovala v šesté místo ve stíhačce.

#6 Iryna Kryuková – 89 %

Iryna Kryuková šla v 26 letech strmě nahoru. Střelbu zlepšila o celých 6 %, vleže i vestoje měla 89% úspěšnost. Díky tomu se poprvé v kariéře dostala na stupně vítězů a také bilancí 0+1 výrazně přispěla k olympijskému zlatu běloruské štafety.

#5 Emma Nilssonová – 90 %

Ve švédské kombinéze zářila jiná jména, ale na střelnici kralovala Emma Nilssonová. Čtyřiadvacetiletou biatlonistku tak mohlo mrzet jen to, že nepokračoval její běžecký rozvoj. S 90%, resp. 89% úspěšností by mohla dosáhnout výš než na 25. nebo 27. místo.

#4 Laura Dahlmeierová – 90 %

Střelecky na tom byla Laura Dahlmeierová o 2 % líp než při zisku velkého křišťálového glóbu. Líp si vedla vestoje, kde trefila 91 % terčů. Nejlepší střelecká forma přišla v ten nejlepší moment. V Pchjongčchangu Němka ve sprintu ani jednou nechybovala a zvítězila, ve stíhačce kralovala s jednou nepřesností.

Laura DahlmeierováFoto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

#3 Olga Poltoraninová – 90 %

Překvapivé jméno mezi nejlepšími střelkyněmi? Ani ne. Olga Poltoraninová už v předminulé sezóně střílela s úspěšností 89 %, teď šla o procento vzhůru. Jenže 31leté Kazašce to tolik neběhá, a tak se dostala nejvýš na 28. místo.

#2 Valj Semerenková – 91 %

Na tratích nemůže Valj Semerenková najít dřívější formu, ale vynahrazuje to na střelnici. Vleže se dostala na výborných 91 %, vestoje dokonce na 92 %. Ani s nulami ve čtyřpoložkových závodech však neprolomila tříleté čekání na stupně vítězů, stropem jí bylo čtvrté místo.

Valj SemerenkováFoto: Valj Semerenková (Autor: Martin Kaděrka)

#1 Naděžda Skardinová – 93 %

Znovu potvrdila pověst parádní střelkyně. Naděžda Skardinová zaznamenala během sezóny šestkrát čisté konto, to z úvodního závodu sezóny jí pomohlo k premiérové výhře a ke žlutému trikotu. Třiatřicetiletá Běloruska pálila skvěle i v Pchjongčchangu, kde byla sedmá v hromadném startu.


Pod čarou

Jak by na tom byly ty nejlepší biatlonistky ze Světového poháru? 11. Darja Domračevová (87 %), 20. Lisa Vittozziová (86 %), 25. Dorothea Wiererová (86 %), 30. Veronika Vítková (84 %), 34. Kaisa Mäkäräinenová (84 %), 36. Anaïs Bescondová (83 %), 52. Anastasia Kuzminová (81 %)

S 96% úspěšností se dostaly na čelo statistik Němka Karolin Horchlerová a Lea Johanidesová. Na terče však mířily pouze 30krát, resp. 50krát.

Hlavní foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *