Home > Novinky > Ukrajinu opouští trenér Velepec i dva biatlonisté a jedna biatlonistka

Ukrajinu opouští trenér Velepec i dva biatlonisté a jedna biatlonistka

Ukrajinská vlajka

Ukrajinskou reprezentaci čeká po neúspěšné sezóně hned několik změn. Jednou z nich je odchod trenéra žen Uroše Velepce, který se vrací do Slovinska. Měnit se ale bude i složení týmu.

Ukrajinský biatlon zcela vyhořel na olympiádě v Pchjongčchangu, kde bylo nejlepším individuálním výsledkem 14. místo Vity Semerenkové ve sprintu. Smíšená štafeta skončila sedmá.

Kvůli bojkotu závěrečného dílu Světového poháru v Ťumeni navíc muži i ženy přišli o kvóty. „Neříkám, že jsem ráda, že jsme do Ruska nejeli. Na jednu stranu jsme nemohli jet na území agresora, na druhou stranu jsme ztratili kvótu a Rusové ji získali,“ řekla pro server sportarena.com Olena Pidhrušná.

Ukrajinky skončily v poháru národů šesté a o jednu příčku jim uniklo šest startovních míst pro příští sezónu. Kdyby v Ťumeni závodily, skončily by minimálně čtvrté.

Ukrajinci zase o osm bodů prohráli bitvu o desáté místo s Čechy. Byla to především práce Adama Václavíka, který ve štafetě v Oslu zdolal v závěru Vladimira Semakova a přiřkl kvótu pěti mužů na českou stranu.

Pro Semakova to byl poslední start za Ukrajinu. Slovenský trenér Juraj Sanitra, který načne třetí sezónu u Ukrajinců, už se službami 32letého rodáka z Ruska nepočítá. To se týká i dalšího z Rusů, 31letého Olexandra Žyrnyje. Sanitra v nich nevidí potenciál do budoucna a dá raději prostor mladším. Oba biatlonisté tak budou startovat jen na ruských závodech.

Ukrajinský svaz ale zřejmě opět sáhne do ruských řad, tentokrát při volbě trenéra ženského týmu. Po třech letech nebude prodloužena smlouva Uroši Velepcovi, který by měl být v nejbližší době jmenován opětovně hlavním trenérem slovinské reprezentace.

Místo něj podle Pidhrušné přijde právě ruský trenér. Mezi ukrajinskými trenéry se nenašel zájemce o tuto pozici a svazové vedení nechte vytvořit jazykovou bariéru. Jasné je v tuto chvíli to, že nový kouč už nebude moct využít služeb naturalizované Rusky Mariji Panfilovové. Ve 30 letech se rozhodla ukončit kariéru. O možném konci už dříve hovořila i Julija Džimová.

Zdroje: sportarena.com, xsport.ua, biathlon.com.ua
Foto: Ukrajinská vlajka (Autor: Martin Kaděrka)

One thought on “Ukrajinu opouští trenér Velepec i dva biatlonisté a jedna biatlonistka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *