Home > Novinky > Šipulin neví, zda bude pokračovat. Trápí ho zdravotní problémy

Šipulin neví, zda bude pokračovat. Trápí ho zdravotní problémy

Anton Šipulin

Nejlepší ruský biatlonista posledních let Anton Šipulin by mohl ukončit kariéru. K podobným myšlenkám ho vedou vážné zdravotní problémy.

Vážné zdravotní problémy

„Nebudu prozrazovat, jaké zdravotní problémy mě trápí. Řeknu jen to, že jsme se minulý rok s doktory domluvili, že si po olympijské sezóně budu muset minimálně šest měsíců odpočinout,“ vysvětloval Anton Šipulin v ruské televizi Match TV s tím, že se jedná o vážnou věc a zatím není připraven o ní mluvit.

Jde o věc, která Šipulina trápí od začátku jeho kariéry a která mu zároveň dovoluje naplno trénovat. V posledních třech čtyřech letech ale byly tréninkové objemy extrémní.

„V tuto chvíli nejsem schopen říct, že budu pokračovat ve své kariéře. Kdybych se rozhodoval teď, tak řeknu, že ano. Ale neudělám to, abych to za tři měsíce nemusel brát zpět,“ řekl Šipulin s tím, že rozhodnutí padne v září nebo v říjnu.

Priority má přitom ruský biatlonista jasně dané. „Mám rodinu, dítě. To je pro mě důležitější než cokoliv v životě. Je to důvod, abych byl zdravý a dal jim to nejlepší.“

Šipulina zbrzdila mononukleóza

Anton Šipulin v rozhovoru pro Match TV také přiznal, že před olympijskou sezónou onemocněl mononukleózou. Dvouměsíční léčebnou kúru odmítl a pokračoval dál.

V průběhu zimy byl čtyřikrát až pětkrát opět nemocný, a proto se podle svých slov někdy pohyboval mezi nejlepšími běžci a jindy mnohem níž.

I tak se v celkovém pořadí Šipulin zařadil na třetí příčku, počtvrté v řadě byl mezi nejlepší trojicí. Vyhrál jeden závod a vedle toho skončil třikrát třetí. V těch nejdůležitějších závodech ale scházel. Podobně jako většině Rusů mu byl zakázán start na olympijských hrách.

Zdroj: Match TV
Hlavní foto: Anton Šipulin (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *