Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Darji Domračevové

5 nejlepších momentů kariéry Darji Domračevové

Darja Domračevová

Doma v Bělorusku se stala národní hrdinkou, ve světě biatlonu zase jednou z nejvýraznějších postav. Darja Domračevová stihla během své kariéry vyhrát vše, co se vyhrát dalo. Dvaatřicetiletá biatlonistka se ale letos rozhodla skončit, vrcholový sport už dál nedokáže skloubit s péčí o svou dceru Xenii. Připomeňme si ty největší úspěchy manželky Oleho Einara Bjørndalena.

1) Zlatý hattrick ze Soči

Hrdinka Běloruska. Nejvyšším státním vyznamenáním se Darja Domračevová může chlubit od roku 2014, kdy si zcela podmanila Zimní olympijské hry v Soči. Úvodní sprint se jí sice nepodařil, skončila v něm devátá, ale následně suverénně ovládla stíhací závod, vytrvalostní závod i hromadný start. Se třemi zlatými medailemi se stala nejúspěšnější biatlonistkou her.

2) Nečekaný štafetový úspěch

Po narození dcery jí chvílí trvalo, než se vrátila na svou obvyklou úroveň, ale nakonec se jí to podařilo. Na olympiádě v Pchjongčchangu se sice nedočkala dalšího individuálního zlata, byla stříbrná v hromadném startu, ale vše si vynahradila se štafetou. Na posledním úseku ji vytáhla ze čtvrtého místa až k vítězství.

3) Poprvé mistryní světa

Před Mistrovstvím světa v Ruhpoldingu v roce 2012 měla na svém kontě pět výher ve Světovém poháru, ale stále čekala na zlato z velké akce. Ve sprintu k tomu měla se dvěma nulami dobře nakročeno, ale Magdalena Neunerová byla proti. Souboj těchto dvou žen pokračoval ve stíhacím závodě, ve kterém Domračevová obkroužila o jedno trestné kolo méně a stala se premiérově mistryní světa.

Darja DomračevováFoto: Darja Domračevová (Autor: Petr Slavík)

4) Krok ke glóbu

V sezóně 2014/2015 se Darja Domračevová dlouho přetahovala s Kaisou Mäkäräinenovou o žlutý trikot. Dva závody před konce měla Běloruska náskok pouhých 9 bodů. Klíčový krok k zisku svého prvního a posledního velkého křišťálového glóbu udělala vítězstvím ve stíhacím závodě v Chanty-Mansijsku. Přitom nebylo daleko ke katastrofě po tom, co se Domračevová při druhé střelecké zastávce chystala střílet vestoje místo vleže. Chybu si naštěstí včas uvědomila.

5) Bronz z Vancouveru

Byl to jeden z prvních velkých úspěchů tehdy 23leté závodnice. Skvělou formu ukázala už ve sprintu, kterým Zimní olympijské hry ve Vancouveru odstartovaly. Nechybovala a skončila osmá. Ve vytrvalostním závodě se sice jednou mýlila, ale i tak to celkem s přehledem stačilo na zisk bronzu.

Hlavní foto: Darja Domračevová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *