Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Marie Dorinové Habertové

5 nejlepších momentů kariéry Marie Dorinové Habertové

Marie Dorinová Habertová

Neustále usměvavá biatlonistka si získala srdce řady fanoušků. Marie Dorinová Habertová sklízela během své kariéry obdiv za to, jak skvěle dokázala skloubit mateřství s biatlonem. Je paradoxem, že největších úspěchů dosáhla právě po narození dcery. Pojďme si připomenout, čím se 32letá Francouzka zapsala do historie.

1) Zlatý návrat po narození dcery

V září 2014 se Dorinové Habertové narodila dcera Adele. V lednu 2015 už se vrátila do Světového poháru a následně v březnu dosáhla na své největší úspěchy v kariéře. Na Mistrovství světa v Kontiolahti se nejlépe zorientovala v náročných podmínkách sprintu a o den později triumfovala i ve stíhacím závodě. Do té doby přitom nedokázala zvítězit ani ve Světovém poháru.

2) Norská královna

Norská má sice královnu Sonju, ale v roce 2016 mělo na chvíli i královnu Marie. Ta se stala ústřední postavou Mistrovství světa na Holmenkollenu, kde proměnila všech šest startů v zisk cenného kovu. Začala zlatem se smíšenou štafetou, stříbrem ve sprintu a bronzem ve stíhacím závodě. Na nejdelší distanci už byla zase nejlepší, štafetu pak dovezla těsně za vítězným Norskem. V hromadném startu přišla zlatá tečka.

Foto: Balík biatlonistek v čele s Dorinovou Habertovou, Mäkäräinenovou a Dahlmeierovou (Autor: Jiří Zaňát)

3) Olympijská vítězka za pět minut dvanáct

Absolvovala patnáct startů na třech olympijských hrách, ale zlatou medaili získala až na předposlední pokus. V Pchjongčchangu rozjížděla smíšenou štafetu a zvládla to skvěle. Se dvěma nulami předávala jako třetí. Tato pozice vydržela až do závěrečného úseku, na kterém zaúřadoval Martin Fourcade a dopřál své krajance alespoň jednu zlatou radost.

4) Olympijská medaile na první pokus

Na Zimní olympijské hry ve Vancouveru odjížděla tehdy 22letá Marie Dorinová Habertová spíš na zkušenou. Jenže se jí povedl husarský kousek. Hned svůj první start pod pěti kruhy proměnila v bronzovou medaili. Ve sprintu neudělala ani jednu chybu a nestačila pouze na suverénní duo Anastasia Kuzminová a Magdalena Neunerová.

5) První velká medaile

Hned ve své první kompletní sezóně ve Světovém poháru si musela projít těžkou zkouškou. Trenéři ji nominovali na Mistrovství světa v Pchjongčchangu a rovnou dostala i důvěru pro štafetu. Na třetí úsek vjížděla jako druhá a tuto pozici i přes tři dobíjení vestoje udržela. Dokonce o chlup zmenšila ztrátu na čelo. Nakonec z toho byl bronz, pro Marie osobně první velká medaile.

Foto: Marie Dorinová Habertová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *