Home > Novinky > Američtí muži mají nového trenéra, je jím Nor Vegard Bitnes

Američtí muži mají nového trenéra, je jím Nor Vegard Bitnes

Sean Doherty

Americký biatlon v úterý představil novou posilu realizačního týmu. Nor Vegard Bitnes byl jmenován hlavním trenérem mužů.

Minulá sezóna Američanům vyšla. Sean Doherty dosáhl v celkovém hodnocení Světového poháru na životní 25. místo, Jake Brown zase získal první bod. To mužský tým jako trenér vedl Němec Michael Greis. Jeho roli po příchodu nového kouče vedení US Biathlon nespecifikovalo.

Jasné však je, že hlavním koučem bude Nor Vegard Bitnes. Jde o kouče, který prošel uznávaným norským systémem a působil na regionální úrovni ve Švýcarsku. Mimo jiné se staral o Selinu Gasparinovou, která v té době získala stříbro na olympiádě v Soči.

Nedávno jmenovaný sportovní ředitel Lowel Bailey oceňuje právě Bitnesovy zkušenosti. „Je opravdu velmi talentovaným trenérem se zkušenostmi a postoji, které naprosto zapadají do kultury našeho týmu. V biatlonu můžou sportovci uspět jen skrz týmovou práci. Vegardova schopnost vytvářet takové prostředí bude pro tým velkým benefitem.“

K nové výzvě se vyjádřil také samotný norský trenér. „Na americký tým jsem se vždycky díval jako na ukázkový případ toho, že týmová práce a duch může přinést úspěch. Jsem si jistý, že se můžeme posunout na další level a strašně se na tu práci těším,“ říká Bitnes, který se pokusí přispět ke smělému cíli, který vytyčili jeho šéfové: Získat v Pekingu 2022 pro USA první olympijskou medaili v biatlonu.

Čtěte také: Bailey a Burke míří do vedení amerického biatlonu, Eisenbichler se vrací do Německa

Zdroj: US Biathlon
Foto: Sean Doherty (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *