Home > Závody > Anton Šipulin zůstal na ruském šampionátu bez zlata

Anton Šipulin zůstal na ruském šampionátu bez zlata

Anton Šipulin

V uplynulém týdnu se v Čajkovském jely vytrvalostní závody, sprinty a štafety v rámci Mistrovství Ruska. Každý závod měl jiné vítěze, ale Anton Šipulin mezi nimi nebyl.

Stříbro pro Šipulina

K vítězství ve vytrvalostním závodě mužů se prostřílel Maxim Cvetkov. Dopustil se jediného zaváhání a to hned na úvodní střelbě. To Anton Šipulin chyboval jednou na obou stojkách. Běžel však rychleji než vítěz a nakonec na druhé příčce ztrácel 13,6 sekundy. Jen o pět vteřin zpět byl Alexej Volkov.

Ve vytrvalostním závodě žen si to rozdaly o výhru dvě zkušené závodnice. Úspěšnější byla jen jednou nepřesná Světlana Slepcovová. Jekatěrina Glazyrinová zaznamenala na závěrečné položce druhou chybu a v cíli ztrácela 40 sekund. O 8 sekund zpět si pro bronz dojela Olga Šesternikovová. Příliš se nedařilo 10. Olze Podčufarovové.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů

Výsledky vytrvalostního závodu žen

Nečekaní vítězové sprintu

Eduard Latypov zaskočil ve sprintu mužů všechny favority. S bilancí 0+0 a solidním během porazil o 26 sekund druhého Dmitrije Malyška. Ten chyboval jednou. Naopak Jevgenij Garaničev střílel čistě, ale i přesto se nedostal výš než na třetí místo. Zklamání si prožil 8. Anton Šipulin, který krom dvou nepřesností ani moc rychle neběžel.

Sprint žen nabídl velmi zajímavé rozuzlení. Darja Virolajnenová udělala jednu chybu na závěrečné střelbě a mohutně stahovala náskok bezchybné Uljany Kajševové. A mladou závodnici nakonec skutečně porazila, byť jen o 9 desetin. Z bronzu se mohla těšit Tatjana Akimovová.

Výsledky sprintu mužů

Výsledky sprintu žen

Štafety pro tradiční týmy

Štafeta mužů dopadla nejlépe pro kvarteto z Chanty-Mansijsku. Alexej Korněv, Semjon Sučilov, Michajl Bojarskich a Alexej Volkov nastřádali na v pořadí druhý tým z Ťumeně půl minuty. V dresu stříbrného družstva se představil Jevgenij Garaničev. Třetí skončilo Udmurtsko.

Ve štafetě žen se pořadí obrátilo. Tentokrát vyhrálo ťumenské kvarteto Viktorija Slivková, irina Usluginová, Anastasija Zagorujková a Olga Šesterikovová. Druhou čtveřici z Chanty-Mansijsku připravila o výhru finišmanka Světlana Slepcovová. Musela na jedno trestné kolo a díky němu v cíli ztrácela 28 sekund. Bronz patřil Krasnojarskému kraji.

Výsledky štafety mužů

Výsledky štafety žen

Foto: Anton Šipulin (© Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *