Home > Závody > Norskému šampionátu vládla Marte Olsbuová

Norskému šampionátu vládla Marte Olsbuová

Marte Olsbuová

Jasnou vládkyní Mistrovství Norska v Oslu se stala Marte Olsbuová. Po sobotním triumfu ve sprintu nenašla přemožitelku ani v nedělní stíhačce.

Double Olsbuové

Kategorie žen byla přitom oproti mužům hodně nabitá. Olsbuová si do stíhacího závodu přinesla komfortní minutový náskok, který ještě zdvojnásobila. Díky rychlému běhu si nemusela dělat starosti ani s pěti chybami.

Stříbro trochu překvapivě vybojovala Thekla Brunovou-Lieová. Stalo se tak hlavně kvůli kolapsu Tiril Eckhoffové na závěrečné položce. Tři minely ji odsunuly na třetí příčku, 9 sekund za Brunovou-Lieovou. Další z favoritek Fanny Birkelandová mířila nepřesně hned 10x a musela se spokojit s pátou pozicí.

Výsledky stíhacího závodu žen

Skvělý posun Christiansena

Po sobotní diskvalifikaci Johannese Bøho neměl stíhací závod mužů vysloveně favorita. Vynikající střelba nakonec z 10. místa katapultovala až k vítězství Vetleho Christiansena. Borec z Geila chyboval pouze dvakrát a porazil druhého Larse Birkelanda o 8 vteřin.

Při absenci norské špičky se k bronzu mohlo propracovat i méně známé jméno v podobě Aslaka Nensetera. Vítěz sprintu Erling Aalvik dojel čtvrtý a až za ním se krčili Erlend Bjøntegaard a Henrik L’Abée-Lund.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Foto: Marte Olsbuová (© Norge Skiskytterforbund)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *