Home > Rozhovory > Béatrix je novým trenérem Belgičanů. Je to velká výzva, řekl v NMNM

Béatrix je novým trenérem Belgičanů. Je to velká výzva, řekl v NMNM

Jean-Guillaume Béatrix

Dlouho bez biatlonu nevydržel. Jean-Guillaume Béatrix přechází ze sportovní dráhy na tu trenérskou. Kývl na nabídku Belgičanů, kteří se opírají především o naturalizovaného Němce Michaela Rösche a Francouze Florenta Claudea.

Oba dva se představili na Mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě. Rösch bral 8. a 12. místo, zaujal rychlým během. Claudeovi se dařilo míň, byl 24. a 40. Zpoza dalekohledu už je sledoval i Béatrix. Jak se k nové práci dostal a co je jeho cílem, to prozradil v následujícím rozhovoru.

Po minulé sezóně jste ukončil kariéru, ale teď jste zpět u biatlonu. Jak se to stalo?

Po skončení kariéry jsem si chtěl vzít rok na oddech, ale přišla nabídka z Belgie. S týmem jsem teď týden. Opravdu naplno zpátky v biatlonu budu příští rok, ještě si musím dodělat nějaké zkoušky.

Bylo pro vás jednoduché přijmout tu nabídku?

Ano, zaujala mě. Je to velká výzva. Belgický tým je trochu jiný, protože tu jsou biatlonisté z rozlišných zemí. Máme rozmanitý tým a to se mi líbí.

Asi to pro vás bylo o to jednodušší, že je v týmu další Francouz Florent Claude.

Samozřejmě. S Florentem se dobře známe, závodili jsme spolu. Byli jsme spolu na několika juniorských světových šampionátech a Světových pohárech. Budu rád, když mu dokážu pomoct.

Jaké je to pracovat s tak zkušeným borcem, jako je Michael Rösch?

Poznal jsem spoustu věcí. Trénuje jinak než ostatní. V Německu na něj nezbylo místo, a tak se připravuje se švýcarským týmem a závodí za Belgii. Má hodně zkušeností a je moc zajímavé s ním hovořit.

Belgická štafeta vypadala v minulé sezóně velmi dobře. Kam až sahá její potenciál?

Mezi belgickými biatlonisty jsou velké rozdíly. Dva mají zkušenosti ze Světového poháru a dva jsou mladí. Mým cílem je přivést tyto čtyři borce na stejnou úroveň. Pak budeme mít hodně silnou štafetu.

Chybí Vám život sportovce?

Vůbec ne. To nejlepší ze života sportovce jsem si nechal. Sportuji, když chci, a jsem v kontaktu se svými přáteli. Rozhodně nelituji.


V příštích dnech můžete očekávat i rozhovor s Michaelem Röschem, který mimo jiné prozradil, co ho vedlo k tomu, aby si ve 35 letech ještě prodloužil kariéru.

Foto: Jean-Guillaume Béatrix (Autor: Beatrix888/Wikipedia, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *