Home > Novinky > Všichni Češi nejsou jako Koukalová, myslí si Kazaška Višněvská

Všichni Češi nejsou jako Koukalová, myslí si Kazaška Višněvská

Galina Višněvská

Kazašská biatlonistka Galina Višněvská zažila v Novém Městě na Moravě parádní víkend. Jak ve sprintu, tak ve stíhacím závodě si dojela pro bronz. Vedle výsledků byla nadšená i ze skvělých fanoušků. Ukázalo se podle ní, že ne všichni Češi jsou jako Gabriela Koukalová.

Jak se Galina Višněvská dostala k české vítězce Světového poháru a mistryni světa? Od reportérky ruského webu sportbox.ru dostala otázku na to, jak vnímá vlnu přechodů ruských biatlonistů do jiných zemí.

„V ruském týmu je to teď hodně těžké. V tom skandálu, který se rozvíjí kolem týmu, nehrají jednotliví sportovci žádnou roli. Přitom každý z nich musí snášet tlak té situace,“ vžívá se Kazaška do kůže Rusů.

„Mnozí sportovci, kteří už změnili národnost, by z Ruska odejít nechtěli. Ale prostě jim nic jiného nezbylo, takový tlak dlouho nevydržíte,“ říká Višněvská s tím, že právě napjatá atmosféra podle ní může za řada odchodů.

Galina VišněvskáFoto: Galina Višněvská (Autor: Jaroslav Svoboda)

A jaký má sama 24letá biatlonistka postoj k ruským kolegům? „Vždycky budeme stát za Ruskem. Nikdy proti němu nebudeme bojovat. Věřím, že jsme všichni bratři a mnoho sportovců sdílí stejný názor. Také si myslím, že ne všichni Češi jsou jako Koukalová,“ připomíná Višněvská jednu z nejhlasitějších kritiček dopingu v biatlonu.

„Všude jsou dobří lidi i ti, kteří se chovají jinak. Stačí se podívat na atmosféru v Novém Městě na Moravě. Lidé tu jsou milí, přátelští. Povzbuzují všechny sportovce, nejen ty své. Ráda bych organizátorům poděkovala za skvělou atmosféru,“ říká Višněvská.

Zdroj: sportbox.ru
Foto: Galina Višněvská (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *