Home > Novinky > Belgičan sbírá peníze na olympijskou účast. Podpořil ho i Moravec

Belgičan sbírá peníze na olympijskou účast. Podpořil ho i Moravec

Michael Rösch

Bojovník. Toto jediné slovo dobře vystihuje Michaela Rösche. Jeho kariéru poznamenala řada nemocí a zranění, musel změnit národnost, těžce shánět peníze. Ale stále pokračuje a ve 34 letech by se v barvách Belgie rád podíval na olympiádu.

Úspěšná sbírka

Pro to, aby se Michael Rösch podíval do Pchjongčchangu, je potřeba získat dostatek financí. Belgie jako jiné malé země trpí na nezájem sponzorů. Rösch není výjimkou, i když se může pochlubit štafetovým zlatem ze ZOH v Turíně.

Na jednu sezónu Rösch potřebuje 60 000 EUR. Po 15 000 EUR jde na zajištění týmu a na cestování, po 10 000 EUR na ubytování, tréninkové kempy a materiál. Zhruba 17 500 EUR z potřebné sumy by rád získal skrz sbírku na švýcarském portálu I Believe in You.

A daří se mu to! Do konce sbírky zbývá ještě 19 dní a Belgičan už dosáhl na 109 % kýžené částky. Podporovatelé dostanou podle výše příspěvku nějakou odměnu. K mání jsou například plakáty, video hovor nebo startovní číslo přímo z Pchjongčchangu.

Něco půjde i na boj s rakovinou

Veterán s charakteristickými vousy se v posledních letech připravuje se švýcarským týmem. I díky tomu v minulé sezóně dvakrát dosáhl na šesté místo. Na podobný výsledek čekal dlouhých 8 let.

Jeho úspěch byl spojený s velkými emocemi po tom, co jeho bývalý kouč a mentor Klaus Siebert podlehl rakovině. Právě kvůli němu se Rösch nakonec rozhodl, že 10 % z vybrané částky půjde na německé fondy pro pomoc v boji s rakovinou.

Rösche na své facebookové stránce podpořil například i Ondřej Moravec. A vy ho můžete následovat a třeba belgickému biatlonistovi přispět na přípravu.

Sbírka Michaela Rösche

Zdroj: biathlonworld.com
Foto: Michael Rösch (© FB stránky M. Rösche)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *