Home > Novinky > Biatlonistkou roku 2017 je Gabriela Koukalová

Biatlonistkou roku 2017 je Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová

Žádné překvapení se nekoná. Mistryně světa a druhá žena Světového poháru Gabriela Koukalová byla na galavečeru v Národním domě na Vinohradech vyhlášena biatlonistkou roku 2017.

Královnou Koukalová, za ní Moravec a Puskarčíková

Galavečer stejně jako loni moderovalo duo Jaromír Bosák a Jakub Kohák. Přitomné včetně předsedy Senáty Milana Štěcha, ministra financí Andreje Babiše či předsedy ČOV Jiřího Kejvala tak bavil osobitý humor zejména druhého z pánů.

Hlavní kategorii vyhlašovali právě Štěch spolu s prezidentem Českého svazu biatlonu Jiří Hamzou. Diváci si nemohli nevšimnout šrámů na jeho obličeji, které si způsobil při jízdě na kole. Na to reagoval Michal Krčmář, který mu předal jako dárek dětská kolečka.

Krčmář byl nakonec vyhlášen jako čtvrtý nejlepší biatlonista roku, když za sebou nechal pátého Michala Šlesingra. Na třetí příčku se vyhoupla Eva Puskarčíková. Stříbrný medailista z Mistrovství světa Ondřej Moravec se opět musel spokojit s druhým místem.

Loňské vítězství podle očekávání obhájila Gabriela Koukalová. Na pódiu zmínila svou sestru, která je těžce nemocná. Tím připomněla, že jsou na světě mnohem důležitější věci než sport.

Naděje Davidová a skokanka Puskarčíková

Vyhlašovaly se i další kategorie. Titul biatlonové naděje roku obdržela Markéta Davidová, která ještě jako juniorka šokovala při svém druhém startu mezi dospělými vítězstvím v IBU Cupu.

Eva Puskarčíková se zase radovala z vítězství v kategorii skokan roku. Pomohlo jí k tomu premiérové proniknutí na stupně vítězů. Hned dvakrát obsadila v závodech Světového poháru třetí místo.

Puskarčíková byla jednou z žen, které přispěly Zdeňku Vítkovi k zisku titulu trenér roku. Nejviditelnější byly samozřejmě úspěchy Gabriely Koukalové, ale prosadila se i štafeta žen. Mimo jiné třetím místem na Světovém pohár v Pchjongčchangu a čtvrtou příčkou na Mistrovství světa.

Tradičně se vyhlašoval i biatlonista roku podle čtenářů serveru iDNES.cz. I tady podle očekávání uspěla Gabriela Koukalová. Zároveň se hlasovalo o nejsilnější moment sezóny, kterým čtenáři zvolili atmosféru během Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Do síně slávy byl uveden Antonín Kříž. Jednoho z průkopníků československého biatlonu zdobí mimo jiné titul juniorského mistra světa z roku 1974.

Ocenění v rámci galavečeru Biatlonista roku 2017

 
Biatlonistka roku: Gabriela Koukalová

Biatlonová naděje roku: Markéta Davidová

Trenér roku: Zdeněk Vítek

Skokanka roku: Eva Puskarčíková

Biatlonistka roku podle čtenářů iDNES.cz: Gabriela Koukalová

Nejemotivnější moment podle čtenářů iDNES.cz: atmosféra při SP v Novém Městě na Moravě

Síň slávy: Antonín Kříž

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *