Home > Novinky > Biatlonistkou roku je poprvé v kariéře Markéta Davidová

Biatlonistkou roku je poprvé v kariéře Markéta Davidová

Markéta Davidová

Karel Gott by řekl: Tohle jsem opravdu nečekal. Markéta Davidová se podle předpokladů stala Biatlonistkou roku 2019. Ceny si odnesli i Tomáš Krupčík, Tereza Voborníková a Tomáš Holubec.

Slavnostní galavečer probíhal v Národním domě na Vinohradech a moderovala ho Adéla Elbel. O hudební zpestření se postarali kapela The Tap Tap a operní pěvec Adam Plachetka. Právě kapela složená ze studentů a absolventů Jedličkova ústavu obdržela od Českého svazu biatlonu šek na 100 000 Kč. Dva šeky, na 95 000 Kč, předala Veronika Vítková klubu oddílu SKI Janov – Bedřichov a IKEMu. Už před sezónou slíbila, že za každý sestřelený terč dá 500 Kč na dobrou věc.

V hlavní kategorii nebylo o vítězce pochyb. Markéta Davidová v uplynulé sezóně vyhrála první závod Světového poháru v kariéře, ke kterému přidala tři medaile. Druhé místo a titul skokana roku získal Tomáš Krupčík, který si v Canmore dojel pro životní 12. místo. Třetí příčku obsadil Michal Krčmář.

Nadějí roku se stala Tereza Voborníková, dvojnásobná stříbrná medailistka z dorosteneckého MS. Trenérem roku je Tomáš Holubec, který v Jilemnici připravoval právě i Voborníkovou.

Do síně slávy byly uvedeny in memoriam Tereza Hlavsová a Jana Krkošková. Pocty se dostalo také jubilantům Jánu Húskovi a Boženě Kubíčkové.

Výsledky ankety Biatlonista roku 2019

Biatlonista roku podle Českého svazu biatlonu
1. Markéta Davidová
2. Tomáš Krupčík
3. Michal Krčmář
4. Ondřej Moravec
5. Veronika Vítková

Biatlonista roku podle čtenářů iDNES
1. Markéta Davidová (3658 hlasů)
2. Tomáš Krupčík
3. Michal Krčmář
4. Ondřej Moravec
5. Veronika Vítková

Skokan roku
Tomáš Krupčík

Naděje roku
Tereza Voborníková

Trenér roku
Tomáš Holubec

Síň slávy
Tereza Hlavsová – in memoriam
Jana Krkošková – in memoriam
Ján Húska
Božena Kubíčková

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “Biatlonistkou roku je poprvé v kariéře Markéta Davidová

  1. Jo, Markéta byla jednoznačnou favoritkou. A také druhé místo Tomáše Krupčíka je určitě dobrá volba. I když bodově byl asi Michal Krčmář úspěšnější, tak Tomášovo výkony v druhé půlce svěťáku byly pro mě příjemným překvapením.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *