Home > Novinky > Biatlonovou exhibici na stadionu Schalke ozdobí nová trať

Biatlonovou exhibici na stadionu Schalke ozdobí nová trať

Vizualizace Schalke

Vizualizace Schalke

Foto: Vizualizace venkovní části trati (© biathlon-aufschalke.de)

Zaplněný fotbalový stadion a na něm se prohánějící největší esa světového biatlonu. Ani letos němečtí pořadatelé neochudí fanoušky o tuto již tradiční lahůdku, která se na konci roku odehraje ve Veltins Areně v Gelsenkirchenu. Navíc je připravena řada novinek, z nichž vyčnívá velmi atraktivní nová podoba trati.

Atraktivní trať a diváci v těsné blízkosti hvězd

Nová trať bude koncipována na úrovni Světového poháru. Okruh se o zhruba 100 metrů protáhl, nyní měří 1400 metrů, ale hlavně byl změněn profil. Na hvězdy světového biatlonu čekají nová dlouhá stoupání a také rychlé sjezdy. Rovněž se zlepšily možnosti k předjíždění, což slibuje fascinující souboje.

Více si závod užijí i fanoušci, co budou stát venku. Na ploše velké 14000 m2 tam totiž vyroste takzvaná „Zimní vesnička“, která nabídne návštěvníkům spoustu zábavy a také jedinečnou atmosféru vánočních trhů. Nejdůležitější ovšem je, že se lidé oproti minulým ročníkům dostanou do naprosto těsného kontaktu s biatlonovými hvězdami a sledování závodu si užijí daleko víc.

Mapa Schalke

Foto: Mapa celé trati (© biathlon-aufschalke.de)

Čtyři jistí účastníci

Exhibice, jež se uskuteční v pondělí 12. prosince, už má také první potvrzené účastníky. Ukrajinu budou reprezentovat Valj Semerenková a Sergej Semenov, za Itálii pojedou Dorothea Wiererová a Lukas Hofer. Samozřejmě uvidíme i několik domácích párů a snad i české duo, tak jako v minulém roce, kdy dojeli Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec čtvrtí.

 

Zdroj: biathlon-aufschalke.de

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *