Home > Téma > 8x nejlepší na světě. V čem Češi v minulé sezóně vládli?

8x nejlepší na světě. V čem Češi v minulé sezóně vládli?

česká vlajka

česká vlajka

Není moc sportovních odvětví, ve kterých by Česká republika vládla. Díky úspěšným českým biatlonistům ale udává naše země směr alespoň v několika dílčích případech.

1. Zlatá smíšená štafeta

Češi dlouhodobě patří mezi tu nejužší špičku ve smíšené štafetě, ale až letos na Mistrovství světa v Kontiolahti si Vítková, Soukalová, Šlesingr a Moravec mohli říct: Jsme nejlepší na světě.

2. Malý křišťálový glóbus štafety žen

Tři výhry, po jednom druhém a třetím místu. Jízda české ženské štafety měla snad jen jedinou chybu – nevyšlo jí Mistrovství světa. To ale nemění nic na faktu, že Češky vyhrály celkové hodnocení disciplíny.

3. Dvě závodnice v TOP6

Veronika Vítková čtvrtá, Gabriela Soukalová šestá. Dvojnásobnou účastí v elitní šestce celkového hodnocení Světového poháru se mohla pochlubit jen ČR.

4. Mezi TOP8 dva muži a dvě ženy

Někdo má špičkové biatlonistky, někdo biatlonisty a ČR obojí. Žádná jiná země nemá v celkovém pořadí Světového poháru dva zástupce v elitní osmičce obou pohlaví.

5. Medaile na všech štacích

Co jedna destinace, to alespoň jeden cenný kov. Na každé zastávce Světového poháru získali cenný kov vedle Česka jen Rusko a Francie.

6. Maximální počet startovních míst

Blíží se záplava českých vlaječek ve startovních listinách. Společně s Francií a Německem má Česká republika pro nadcházející sezónu Světového poháru v obou kategoriích maximální možnou kvótu šesti pozic na startu.

7. Nejnavštěvovanější Světový pohár

Nevěřícné oči většiny biatlonistů při pohledu na tribuny Vysočina Areny. Do Nového Města na Moravě zavítalo celkem 100 400 fanoušků. Asi netřeba dodávat, že šlo o největší návštěvnost v sezóně.

8. Nejrychlejší junior

Měli byste se učit jeho jméno. Adam Václavík se na letošním Mistrovství světa juniorů prezentoval bezkonkurenčně nejlepším během. Jen slabší střelba ho připravila o cenné kovy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *