Home > Závody > Birkeland „s nožem na krku“ ovládl sprint na Mistrovství Norska

Birkeland „s nožem na krku“ ovládl sprint na Mistrovství Norska

Lars Birkeland

Lars Birkeland si říká o návrat do Světového poháru. Na Mistrovství Norska v Ålu dnes ovládl úvodní sprint před veteránem Alexandrem Osem. Nutno podotknout, že nestartovaly ty největší hvězdy, podobně jako u žen, kterým vládla Eline Gureová.

„Lars má nůž na krku,“ prohlásil před startem sprintu mužů expert norské televize NRK Ola Lunde s tím, že Birkeland bude muset zdolat mladé vlčáky, aby znovu získal místo ve Světovém poháru po tom, co o něj po Hochfilzenu přišel.

Lars Birkeland si vzal jeho slova k srdci a i přes problémy s hůlkou zvítězil o 4,4 sekundy před 38letým Alexandrem Osem, který přitom už aktivně nezávodí. Oba stříleli čistě, třetí Erlend Bjøntegaard byl na jednom trestném kole. Za vítězem zaostal o 11,4 sekundy.

V poli poražených skončili 13. Vetle Christiansen (2+0), 20. Henrik L’Abée-Lund (2+2) a 26. Johannes Dale (1+2), tedy muži, které jsme mohli vidět v Novém Městě na Moravě.

Sprint žen ovládla zatím nepříliš známá Eline Grueová před Švédkou Ingelou Anderssonovou a Jenny Enoddovou. Grueová neminula ani jeden terč, zatímco Anderssonová a Enoddová musely na jedno trestné kolo. Tomu zhruba odpovídala jejich ztráta v cíli.

O velké smůle mohla hovořit 26. Karoline Knottenová. Vestoje udělala svou jedinou chybu, které si však nevšimla, a tak neobjela trestné kolo. Za to dostala dvouminutovou penalizaci. Bez ní by byla zcela jistě druhá, možná by i zabojovala o vítězství.

Zítra norský šampionát pokračuje závody s hromadným startem.

Zdroj: NRK
Foto: Lars Birkeland (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *