Home > Novinky > Hořkosladký úvod sezóny pro Kanaďany: Nadějné výsledky a konec Smitha

Hořkosladký úvod sezóny pro Kanaďany: Nadějné výsledky a konec Smitha

Sarah Beaudryová a Emma Lunderová

Výsledkově velmi pozitivní úvod sezóny mají za sebou kanadští biatlonisté. Řada z nich si zajela své nejlepší výsledky, ať už ve Světovém poháru nebo v IBU Cupu. Kaňkou je konec kariéry dlouholeté opory Nathana Smitha.

Největším tahounem kanadské reprezentace je zatím Christian Gow, který v dosavadních šesti startech ve Světovém poháru neskončil hůř jak 28. Skvěle se ale ukázal i 22letý Jules Burnotte. Bývalý atlet obsadil při svém debutu mezi elitou v Novém Městě na Moravě 33. a 35. místo.

Mezi ženami zase ve Vysočina Areně zaujaly ve sprintu 12. Sarah Beaudryová a 17. Emma Lunderová. Na souběžně se konajícím IBU Cupu v Obertilliachu zase zazářila vítězstvím ve sprintu teprve 21letá Nadia Moserová. Její věková vrstevnice Megan Bankesová skončila třetí.

Méně pozitivní jsou výkony zkušené Rosanny Crawfordové, která zůstává ve SP bez bodů. Smutný příběh napsal v Hochfilzenu Nathan Smith. Vicemistra světa z roku 2015 trápí dlouhodobě zdravotní problémy, které způsobily ztrátu motivace. Třiatřicetiletý biatlonista se loučil 68. místem ve sprintu a 20. se štafetou. Oficiálního rozloučení se dočká během domácího Světového poháru v Canmore.

Kanadští trenéři již určili osmičku jmen pro druhý trimestr Světového poháru. Vrací se Megan Bankesová, další šanci dostane Jules Burnotte. „Jsem natěšený na druhý trimestr! Bylo dobré, že jsme mohli přes Vánoce pořádně potrénovat a myslím, že celý náš tým je velmi dobře připraven pro další závody,“ věří zatím nejvýše postavený Kanaďan v hodnocení SP, 26. Christian Gow.


Nominace Kanady pro druhý trimestr Světového poháru

Muži: Jules Burnotte, Christian Gow, Scott Gow, Brendan Green

Ženy: Megan Bankesová, Sarah Beaudryová, Rosanna Crawfordová, Emma Lunderová

Zdroj: biathloncanada.ca
Foto: Sarah Beaudryová a Emma Lunderová (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *