Home > Závody > Mistrem Norska v hromadném startu se stal „penzista“ Os

Mistrem Norska v hromadném startu se stal „penzista“ Os

Alexander Os

Za pár dní oslaví 39. narozeniny a kariéru ukončil před třemi lety, ale i tak se Alexander Os včera radoval ze stříbrné medaile na Mistrovství Norska a dnes dokonce zvítězil. Zlato z hromadného startu mu zajistila dobrá střelba, stejně jako Eline Grueové mezi ženami.

Pravdou je, že v Ålu nezávodily ty největší hvězdy. Ani Lars Birkeland, který včera Alexandra Ose porazil ve sprintu. To ale nijak nesnižuje výkon borce, který by pro většinu soupeřů mohl být otcem.

Hromadný start zvládl Os s jedinou chybou na poslední střelecké zastávce a díky tomu o 14,3 sekundy porazil Toreho Lerena. Ten navštívil trestné kolo třikrát. Leren na cílové pásce zdolal Pettera Bjørna, který kroužil dvakrát.

Nejrychlejší běh ukázal Vegard Gjermundshaug, ale s pěti chybami dojel až desátý. Stejný počet nepřesností, a všechny na třetí položce, zaznamenal Johannes Dale. Účastník Světového poháru v NMNM skončil 21.

Tempo závodu s hromadným startem žen podle očekávání udávala Ingrid Tadrevoldová, ale dvě nepřesné rány na závěrečné stojce ji připravily o vítězství. To opět spadlo do klína Eline Gruenové, která trefila 19 z 20 terčů. Tandrevoldová byla o půl minuty druhá, těsně za ní finišovala třetí Lotte Lieová.

Foto: Alexander Os (Autor: Frank Hamm, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *