Home > Doporučujeme > Bjørndalen a Domračevová budou trénovat čínskou reprezentaci

Bjørndalen a Domračevová budou trénovat čínskou reprezentaci

Čínský biatlonový tým budou směrem k domácí olympiádě připravovat Ole Einar Bjørndalen a Darja Domračevová. Nor se stal hlavním trenérem celé reprezentace, Běloruska bude trénovat ženy.

Tým s velkým potenciálem

„Je nám potěšením, že můžeme oznámit spolupráci s čínským biatlonovým týmem. Jde o mladý tým s velkými ambicemi a potenciálem,“ oznámili manželé v tiskové zprávě.

Ole Einar Bjørndalen a Darja Domračevová už byli v Číně několikrát, naposled se čínští biatlonisté vydali za nimi do Norska. Nyní se spolupráce rozbíhá naplno. „Ode dneška se zapojujeme do denního procesu a budeme s radostí sdílet dlouholeté zkušenosti s týmem ze země, která bude pořádat příští olympijské hry.“

Právě kvůli úspěchu na domácí olympiádě investují Číňané velké prostředky do všech sportů, biatlon nevyjímaje. A dostavují se první výsledky.

První úspěchy

Fanqi Mengová se v zimě stala juniorskou mistryní světa a před třemi týdny zažila Čína historicky nejúspěšnější mistrovství světa v letním biatlonu. Juanmeng Čuová získala v Raubiči dvě zlaté medaile mezi juniorkami, o tu třetí se postarala Jan Žangová mezi ženami.

Fanqi Mengová
Foto: Fanqi Mengová (Autor: Petr Slavík)

„Máme sportovce s velkou motivací a drajvem. Abychom vybojovali medaile na olympiádě, potřebujeme trochu štěstí, ale vím, že příležitost bude v ženské štafetě či vytrvalostním závodě,“ řekl pro norskou televizi NRK Tobias Torgersen, který dosud zastával pozici hlavního kouče. Po příchodu svého krajana Bjørndalena mu bude svěřena jiná role.

Číňané už letos angažovali zkušeného Francouze Jeana-Pierra Amata, olympijského vítěze ve střelbě, který více než 20 let působil u francouzské reprezentace. O tom jsme již psali.

Ve hře byla také spolupráce s českým svazem. Čínská delegace dokonce navštívila Česko. K dohodě však nedošlo.

Zdroje: tisková zpráva, NRK
Hlavní foto: Darja Domračevová a Ole Einar Bjørndalen s čínským týmem (zdroj: tisková zpráva)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *