Home > Novinky > Norská biatlonistka Lieová bude reprezentovat Belgii

Norská biatlonistka Lieová bude reprezentovat Belgii

Biatlonistky v Oslu

Belgický tým bude mít další posilu ze zahraničí. I když v případě Norky Lotte Lieové to tak úplně neplatí, má totiž dvojí občanství.

Sen o Světovém poháru

Belgická reprezentace v minulých letech spoléhala především na Němce Michaela Rösche, který letos ukončil kariéru, a Francouze Florenta Clauda. Ženský tým však dosud prakticky neexistoval.

To by se mělo změnit s příchodem čerstvě čtyřiadvacetileté Lotte Lieové. V letošním roce překvapila ziskem bronzu na norském šampionátu, dostala také 11 šancí v IBU Cupu. Nepropracovala se ovšem výš než na 21. místo, což je v nabitém norském týmu málo. Jejím maximem v IBU Cupu je 17. příčka ještě ze sezóny 2017/18.

Lieová se po dlouhém uvažování rozhodla přejít do služeb Belgie, protože v Norsku by si svůj sen o účasti ve Světovém poháru nesplnila. „Určitě to bude tento rok velmi těžké, ale dokážu se s tím vypořádat. Posílí mě to,“ věří Lieová.

Belgičanka po mamince

Belgii si nevybrala náhodou. „Žiju v Norsku a jsem Norka, ale zároveň i Belgičanka,“ vysvětluje Lieová s tím, že její maminka je Belgičanka. Neměl by být tedy problém se schválením žádosti o změnu národnosti, která už dorazila k Mezinárodní biatlonové unii.

Lieová bude spolupracovat s novým trenérem belgické reprezentace Jeanem-Guillaumem Béatrixem, ale zároveň zůstává v soukromém týmu Emila Hegleho Svendsena Team Mesterbakeren.

Za Belgii už v letech 2006 až 2008 závodila Nathalie Santerová, bývalá manželka Oleho Einara Bjørndalen. Italka si na sklonku kariéra chtěla ještě zazávodit mezi elitou. Jejím nejlepším „belgickým“ výsledkem ve Světovém poháru bylo 14. místo.

Zdroj: NRK
Foto: Biatlonistky v Oslu (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *