Home > Zábava > Herrmannová porazila Vittozziovou v běžeckém závodě, v Ruhpoldingu uspěl i Nawrath

Herrmannová porazila Vittozziovou v běžeckém závodě, v Ruhpoldingu uspěl i Nawrath

Denise Herrmannová

Před týdnem v Arberu získala Denise Herrmannová zlato a stříbro, druhou část německého šampionátu v Ruhpoldingu načala další výhrou. V běžeckém závodě na 6 km porazila Lisu Vittozziovou. Závod mužů na 10,4 km ovládl Philipp Nawrath.

Zatímco v Arberu biatlonisté závodili v dešti a teplotách kolem 10 stupňů, tak dnes si v Ruhpoldingu užívali slunce a 25 stupňů.

Závod mužů měl poměrně překvapivé pódium, byť Philipp Nawrath už v minulé sezóně ukazoval své běžecké kvality. O 10,6 sekundy za ním zaostal Philipp Horn a o další sekundu pomalejší byl Florian Hollandt.

Stejně titěrný rozdíl byl mezi třetím Hollandtem a čtvrtým Johannesem Kühnem. Sedmý dojel italský host Lukas Hofer a až desátý Simon Schempp, vítěz obou závodů v Arberu.

Mezi ženami byla podle očekávání nejlepší Denise Herrmannová, i když měla zdatnou soupeřku. Lisa Vittozziová na ni ztratila 17,6 sekundy, ztráta dalších biatlonistek se pohybovala kolem minuty.

V boji o třetí místo porazila další Italka Federica Sanfilippová Němku Vanessu Hinzovou. Bronz v rámci německého šampionátu získala celkově pátá Franziska Hildebrandová. Hned za ní ve výsledcích figurovala Ukrajinka Vita Semerenková.

Šampionát pokračuje zítra hromadnými starty, v neděli jsou na programu štafety.

Výsledky běžeckého závodu mužů
Výsledky běžeckého závodu žen

Foto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *