Home > Téma > Bjørndalen po 24 letech ani jednou nedojel v elitní desítce

Bjørndalen po 24 letech ani jednou nedojel v elitní desítce

Ole Einar Bjørndalen

Téměř čtvrtstoletí sbíral Ole Einar Bjørndalen umístění v elitní desítce jako na běžícím páse. Ten se však v právě finišující sezóně zastavil. Bude to i stopka za kariérou biatlonového krále?

V sezóně 1993/94 sbíral tehdy 20letý Ole Einar Bjørndalen zkušenosti. Byl to jeho první kompletní ročník Světového poháru, během kterého si 11. místem v Canmore stanovil nové maximum. Byla to až do teď poslední sezóna, ve které ani jedenkrát neotevřel bránu elitní desítky.

Od sezóny 1995/96 do sezóny 2011/12 vždy alespoň jednou zvítězil. Na stupně vítězů nevystoupal jen ve svých dvou prvních sezónách, v ročníku 2012/13 a nyní.

„Byla to opravdu pohnojená sezóna. Všechno musí jít podle plánu a to se letos nepovedlo,“ hodnotil Bjørndalen své účinkování pro NRK.

Během této sezóny absolvoval 14 závodů. Vyhrál se štafetou v Hochfilzenu, ale 13 individuálních startů za moc nestálo.

Pět nejlepších výsledků vypadá takto: 12. místo ze sprintu v Kontiolahti, 18. místo z vytrvalostního závodu v Östersundu, 18. místo ze stíhačky v Östersundu, 28. místo ze sprintu v Hochfilzenu a 28. místo z hromadného startu v Kontiolahti.

Sezónu Bjørndalen orámoval nepovedeným vystoupením v Ťumeni, když skončil 39. ve sprintu a 32. ve stíhačce. Střelecky to tak zlé nebylo, ale na trati to moc dobře nešlo.

Rozloučil se Nor na Sibiř s kariérou? To se zatím neví, novináře odkazuje na to, že si musí vše ještě vyhodnotit a nechat projít hlavou. Jisté je, ve 44 letech bude mít čím dál těžší, aby se přes mladší krajany vůbec dostal do Světového poháru.

Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “Bjørndalen po 24 letech ani jednou nedojel v elitní desítce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *