Home > Závody > SP Ťumeň: Sezónu zakončil životní výhrou Cvetkov. Fourcade uhájil glóbus

SP Ťumeň: Sezónu zakončil životní výhrou Cvetkov. Fourcade uhájil glóbus

Maxim Cvetkov

Poslední závod Světového poháru měl možná toho nejpřekvapivějšího vítěze. Hromadný start v Ťumeni totiž ovládl Maxim Cvetkov. Martin Fourcade se tentokrát trápil na střelnici, ale i tak uhájil malý křišťálový glóbus.

Už dvě chyby na první položce naznačily, že to dnes nebude den Martina Fourcada. Ve zbytku závodu přidal další dva trestné okruhy a dojel 19. Jeho série závodů zakončených na stupních vítězů tak skončila na čísle 23.

Neskončil ale přísun malých křišťálových glóbů. Fourcade v hodnocení hromadných startů o 28 bodů porazil dnes třetího Johannese Thingnese Bøho a zkompletoval tak pro letošek sadu trofejí.

Špatné rozpoložení největšího favorita dnes dalo šanci jiným. Naplno ji využil domácí reprezentant Maxim Cvetkov, který střílel čistě a v posledním kole překlopil na svou stranu souboj o vítězství s rovněž bezchybným Erlendem Bjøntegaardem. Jak Rus, tak Nor si zajeli životní výsledek.

Erlend BjøntegaardFoto: Erlend Bjøntegaard (Autor: Petr Zbranek)

Na čtvrtém místě zakončil sezónu Benedikt Doll. Němec na cílové pásce zdolal dva Nory, pátého Henrika L’Abée-Lundu a šestého Tarjeiho Bøho.

Chyba při posledním výstřelu připravila nakonec sedmého Lukase Hofera o možnost zabojovat o vítězství. Elitní desítku dotvořilo trio Němců Johannes Kühn, Erik Lesser a Arnd Peiffer.


Výsledkový servis


Hlavní foto: Maxim Cvetkov (Autor: Christian Bier/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *