Home > Novinky > Bjørndalen překonal nemoc a pořídil si obytný kamión. Doveze ho k titulu mistra světa?

Bjørndalen překonal nemoc a pořídil si obytný kamión. Doveze ho k titulu mistra světa?

Ole Einar Bjørndalen

Ole Einar Bjørndalen

Foto: Ole Einar Bjørndalen (© repro tv2.no)

Je mu 41 let a myslí na zlatou medaili z Mistrovství světa. Ještě aby ne, když se letos šampionát uskuteční na jeho domácí půdě v norském Oslu. Biatlonový král Ole Einar Bjørndalen je po zdravotních obtížích zpět a pro úspěch dělá maximum.

Nemoc

Šest týdnů nemohl Ole Einar Bjørndalen kvůli bakteriální infekci trénovat. Vypadalo to špatně, Nor se obával, že přijde o domácí Mistrovství světa. Všechno se však otáčí k lepšímu. První test po dlouhé pauze naznačil, že se Ole Einar nachází ve velmi slušné formě. Testovací závod v Oslu dokončil na třetí příčce, porazili ho jen bratři Tarjei a Johannes Bøovi. Čtvrtý dojel Emil Hegle Svendsen.

„Je to lepší, než jsem čekal,“ řekl Bjørndalen norské televizi NRK a poznamenal, že od března neabsolvoval moc tréninků ve velké zátěži.

Luxusní kamión

V cestě za úspěchem na domácím šampionátu by biatlonové legendě mohl pomoci i nový obytný kamión. K němu si Bjørndalen najal tři řidiče, kteří s ním objedou všechny štace Světového poháru. Kamión by se dal označit také jako tréninkové centrum. Kromě kuchyně, šesti ložnic a koupelny totiž bude moct Ole Einar a s ním i reprezentační kolegové využít běžecký pás pro kolečkové lyže, různé posilovací stroje a také laserovou střeleckou položku!

„Přemýšlel jsem o tom pět let a pracoval na tom dva roky. Snem bylo povýšit trénink na nový level,“ vysvětluje Bjørndalen pořízení kamiónu.

Podívejte se na prohlídku obytného kamionu Oleho Einara Bjørndalena:

Životní bilancování

Již zmiňované sny jsou tím, co Oleho Einara Bjørndalena žene dál: „Když nemáte sny, nestojí to za to. Jsou tu sny, které máte na mysli při každém vyběhnutí a při těžkém tréninku v posilovně.“

A co se bude dít po tom, až skončí nadcházející sezóna? Mohlo by přijít to, čeho se Norovi nejvěrnější fanoušci hodně obávají. „Ohlédnu se za svým životem. V mnoha ohledech stál 20 let na místě,“ uzavírá Bjørndalen.

Použité zdroje: NRK, Aftenposten, TV2, Fasterskier.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *