Home > Závody > Bjørndalen skončil na běloruském šampionátu dvakrát druhý

Bjørndalen skončil na běloruském šampionátu dvakrát druhý

Ole Einar Bjørndalen

Ole Einar Bjørndalen tráví poslední chvíle před narozením svého prvního potomka v Bělorusku po boku Darji Domračevové. Zároveň si stihl odskočit na Mistrovství Běloruska, které od úterý do čtvrtka hostilo Raubiči.

Dvakrát druhý Bjørndalen

Výsledky z loňské sezóny Bjørndalena jasně favorizovaly, přesto ani jednou nevyhrál. V úterním sprintu ho o 4 sekundy zdolal Jurij Ljadov. Oba přitom stříleli čistě. Třetím místem a rychlým během zaujal Litevec Vytautas Strolia. S jednou chybou ztrácel na Bjørndalena jen 17 sekund.

Stříbro vybojoval Nor i ve čtvrtečním hromadném startu. Tentokrát o půl minuty nestačil na Sergeje Bočarnikova, který v těžkých podmínkách zastřílel za tři. To Bjørndalen nastřádal pět trestných kol. Třetí dojel Jurij Ljadov.

Výsledky sprintu (v azbuce)

Výsledky hromadného startu (v azbuce)

Zlato Skardinové a Jurkevičové

Především díky přesné střelbě ovládla sprint žen favorizovaná Naděžda Skardinová. S jednou chybou jasně přestřílela stříbrnou Nastassiu Dubarezovovou. Ta ale s čtyřmi trestnými okruhy ztrácela pouhých 23 sekund. Bronz získala Darja Jurkevičová.

A byla to právě jmenovkyně hvězdné Domračevové, kdo si dokráčel pro zlato v hromadném startu. Jurkevičová minula jen dvakrát a nadělila druhé Kristině Ilčenkové 52 sekund. Naděžda Skardinová se tentokrát musela spokojit s bronzem.

Výsledky sprintu (v azbuce)

Výsledky hromadného startu (v azbuce)

Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *