Home > Novinky > Přehled novinek: Baby boom mezi biatlonistkami a závodící legendy

Přehled novinek: Baby boom mezi biatlonistkami a závodící legendy

Jekatěrina Jurlovová

Na seznam biatlonistek, které v současné době řeší mateřské záležitosti, přibyla dvě nová jména. Další nastávající maminka Darja Domračevová zase pořádala závody.

Weronika Nowakowská nedávno přivedla na svět dvojčata. Darja Domračevová se prvorozeného potomka dočká během pár dní. A jsou tu další dvě ženy, které si od sportu odskočí k mateřským povinnostem. Ukrajinka Vita Semerenková už je tedy matkou na plný úvazek, narodil se jí syn Mark.

Očekávaný příchod dítěte oznámila i Jekatěrina Jurlovová-Perchtová. Po loňské svatbě tak ruskou biatlonistku čeká další velká životní událost. Ke konci sezóny by však už chtěla být zpět ve Světovém poháru.

V Rakousku vznikl mezinárodní biatlonový tým. Pod křídla trenéra rakouským žen Alfreda Edera se rozhodla schovat nejlepší polská reprezentantka Krystyna Guziková. V této skupině mimo jiné trénuje i Simon Eder, Alfredův syn.

A ještě jednou Simon Eder. Společně s krajankou Lisou Hauserovou utvoří pár na prosincové exhibici na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu. Už předtím byli jako účastníci oznámeni Dorothea Wiererová a Dominik Windisch.

V ruském Čajkovském v těchto dnech probíhá národní šampionát, ale ještě předtím se jely testovací závody. Olga Podčufarovová jasně ovládla sprint před Jekatěrinou Glazyrinovou a Viktorií Slivkovou. Ve vytrvalostním závodě mužů těsně zdolal Alexej Volkov Antona Šipulina. Třetí byl překvapivě Jurij Šopin.

Závodilo se i v běloruském Raubiči. Nedaleko svého domovského Minsku pořádala Darja Domračevová charitativní Závod legend. V hromadných startech zvítězili Kathrin Langová a Sergej Tarasov. Závod smíšených dvojic se pak nejlépe povedl Marii Laure Brunetové a Christophu Sumannovi. Startovaly i další hvězdy minulosti. Třeba Vincent Defrasne, Halvard Hanevold, Liv Grete Skjelbreidová či Anna Carin Zideková. Na závody své nové švagrové zavítal také Dag Bjørndalen. A v pozici diváka byl přítomen i Ole Einar.

Poslední novinka – Gabriela Koukalová si založila oficiální účet na Instagramu. Pokud tuto sociální síť užíváte, určitě stránku nejlepší biatlonistky světa sledujte.

Foto: Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *