Home > Závody > Johannes Bø přišel o titul mistra Norska po kuriózní diskvalifikaci

Johannes Bø přišel o titul mistra Norska po kuriózní diskvalifikaci

Johannes Thingnes Bø

Diskvalifikace Johannese Bøho přinesla titul mistra ve sprintu Norska Erlingu Aalvikovi. Mezi ženami se na Holmenkollenu radovala Marte Olsbuová.

Se dvěma nulami kráčel Johannes Thingnes Bø pohodlně za zlatem. Radost však byla předčasná. Mladší z bratrského dua si totiž spletl trať. Musela tak následovat diskvalifikace. Toto potrestání bylo přitom velmi kuriózní, jelikož Bø ve výsledku najel totožnou vzdálenost jako ostatní.

Zlato tak velmi překvapivě získal Erling Aalvik, který střílel rovněž čistě. „Myslím, že první místo patří Johannesovi. Běžel stejnou délku,“ přiznal sportovně nečekaný vítěz. jen 2,4 vteřiny ztrácel na druhé příčce dvakrát chybující Erlend Bjøntegaard. Absence Oleho Einara Bjørndalena, Tarjeiho Bøho a Emila Hegle Svendsena využil k zisku bronzu Aasmund Steien.

To závod žen měl silnější obsazení. S více než minutovým náskokem triumfovala přesná Marte Olsbuová. Stříbrná Fanny Birkelandová chybovala dvakrát, bronzová Tiril Eckhoffová dokonce třikrát. Olsbuová ovšem kralovala i po běžecké stránce.

Výsledky sprintu mužů

Výsledky sprintu žen

Zdroj: NRK
Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *