Home > Závody > Blinkfestivalen: Hromadné starty vyhráli J. Bø a H. Öbergová, Davidová 11.

Blinkfestivalen: Hromadné starty vyhráli J. Bø a H. Öbergová, Davidová 11.

Johannes Thingnes

Páteční program Blinkfestivalenu vyvrcholil hromadnými starty. Do nich se jako jediná z českého týmu kvalifikovala Markéta Davidová, nakonec skončila 11. Z výher se radovali Johannes Bø a Hanna Öbergová.

Švédky na čele, Davidová si zakroužila

V první polovině hromadného startu žen se pohybovala na čele Linn Perssonová, nakonec se ale radovaly jiné Švédky. Čisté stojky dovedly k obhajobě vítězství Hannu Öbergovou, bitvu o druhé místo pak vyhrála loni třetí Mona Brorssonová.

Stupně vítězů doplnila domácí Marte Olsbuová Røiselandová. Těsně za ní skončily Tiril Eckhoffová a Lisa Vittozziová. Dorothea Wiererová musela na šest trestných kol a dojela osmá.

Markéta Davidová jako jediná z Češek prošla náročným sítem kvalifikace. V konkurenci 41 biatlonistek obsadila páté, poslední postupové místo. Dobře začala i finále, po úvodní nule se držela na třetím místě. V dalším průběhu závodu ale zapsala devět chyb a skončila 11.

Výsledky kvalifikace žen

Výsledky hromadného startu žen

Hanna Öberg strakk det lengst strået under kvinnenes fellesstart.Foto: Axelar/Kjetil Dalseth

Zveřejnil(a) Skifestivalen BLINK dne Pátek 2. srpna 2019

Fourcade zase za Bøm, nyní za Johannesem

Hromadný start mužů byl bez české účasti. Nejblíže postupové sedmičce byl Tomáš Krupčík, který se třemi chybami obsadil 16. příčku.

Fanoušci v Sandnesu sledovali skvělou bitvu současného a bývalého vládce Světového poháru. Johannes Thingnes Bø se prezentoval nejlepší střelbou ze všech, minul pouze dva terče z dvaceti, a i proto nakonec o 1,4 sekundy zdolal Martina Fourcada, čímž navázal na výhru z roku 2017.

Francouze tak dnes podruhé těsně porazil Bø, ve střeleckých duelech byl jeho přemožitelem Tarjei Bø. Ten skončil v hromadném startu až osmý, naopak třetím místem trochu překvapil mladý Francouz Émilien Jacquelin.

Výsledky kvalifikace mužů

Výsledky hromadného startu mužů

God stemning etter målgangFoto: Axelar/Martin Riseth

Zveřejnil(a) Skifestivalen BLINK dne Pátek 2. srpna 2019

Zítra ještě čekají biatlonisty supersprinty. Jejich vyvrcholení odvysílá od 20:10 ČT sport.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Blinkfestivalen: Hromadné starty vyhráli J. Bø a H. Öbergová, Davidová 11.

  1. Jacquelin rozhodně nepřekvapil. Kdo ho trochu sleduje, ten ví, že umí být na lyžích neskutečně rychlý, jen potřebuje vypilovat střelbu. A kdyby si ke konci závodu nenatáhl tříslo, mohl být i druhý (ačkoli je otázka, jestli by se mu chtělo předjíždět Martina). Každopádně bylo vidět, že závěr kvůli bolesti úplně vypustil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *