Home > Preview > Blinkfestivalen: Do supersprintů nastoupí 11 Čechů (startovní listiny)

Blinkfestivalen: Do supersprintů nastoupí 11 Čechů (startovní listiny)

Tomáš Krupčík

Biatlonisté se dnes rozloučí s exhibičním Blinkfestivalenem. V norském Sandnesu je čekají supersprinty, do nichž zasáhne i 11 českých reprezentantů. Finálová klání odvysílá od 20:10 ČT sport.

Supersprint žen
Sobota 3. 8. 2019 | ČF 16:15, SF 19:18, F 20:25
cze Jislová (ČF1), Kristejn Puskarčíková (ČF2), Horká (ČF2), Davidová (ČF3), Vítková (ČF3), Charvátová (ČF4)
Startovní listina

Supersprint loni na Blinkfestivalenu ovládla Justine Braisazová před Marte Olsbuovou Røiselandovou, která triumfovala o rok dříve. Norka bude favoritkou i nyní, což potvrdila včera třetím místem v hromadném startu, když nestačila jen na Švédky Hannu Öbergovou a Monu Brorssonovou.

Soupeřkami Olsbuové Røiselandové ve čtvrtfinále budou Veronika Vítková a Markéta Davidová, která včera jako jediná z Češek postoupila mezi finálovou dvanáctku. Čtvtfinále pojede 48 biatlonistek rozdělených do 4 jízd, ze kterých by měla projít vždy nejlepší šestka do semifinále.

Těžký úkol tak bude třeba před Jessicou Jislovou, které se zatím v Sandnesu daří. Ve čtvrtfinále narazí na Dorotheu Wiererovou, Ingrid Tandrevoldovou, Célii Aymonierovou či zmíněnou Hannu Öbergovou.

Supersprint mužů
Sobota 3. 8. 2019 | ČF 16:15, SF 19:18, F 20:25
cze Krupčík (ČF1), 72. Žemlička (ČF1), 75. Štvrtecký (ČF2), Krčmář (ČF4), Václavík (ČF5)
Startovní listina

U exhibic je obvykle velmi těžké hledat favorita, ale asi není náhodou, že supersprint na Blinkfestivalenu třikrát v řadě vyhrál Vetle Christiansen. Před začátkem jeho nadvlády se z výher radovali i Johannes a Tarjei Bøovi, kteří opanovali včerejší den.

Velkou motivaci bude mít Martin Fourcade, který právě včera dvakrát těsně nestačil na norské bratry. Pro francouzské fanoušky byl každopádně jeho živý projev povzbuzením. Stejně jako výkony Émiliena Jacquelina, Simona Desthieuxe, Fabiena Claudea a Quentina Fillona Mailleta, kteří se vešli v hromadném startu mezi sedm nejlepších.

Z českých biatlonistů měl nejblíž k postupu do hromadného startu 16. Tomáš Krupčík, který bude ve svém čtvrtfinále čelit Johannesu Bøovi. Fourcada zase vyzve Jakub Štvrtecký. Muži budou mít dokonce pět čtvrtfinálových rozjížděk, a tak bude postupový klíč přísnější.

Finále mužů i žen vysílá živě ČT sport od 20:10.

Foto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *