Home > Preview > Blinkfestivalen: J. Bø vs M. Fourcade v hromadném startu, Češi musí do kvalifikace (startovní listiny)

Blinkfestivalen: J. Bø vs M. Fourcade v hromadném startu, Češi musí do kvalifikace (startovní listiny)

Johannes Thingnes Bø

Na Blinkfestivalenu se dnes uskuteční první čistě biatlonové závody. Nejprve se bude závodit ve střeleckých duelech, pak přijdou na řadu hromadné starty pro 12 nejlepších. Jistou účast v masáku má Veronika Vítková, ostatní Češi o ni musí zabojovat.

Hromadný start žen
Pátek 2. 8. 2019 | 17:10 a 18:50
cze 11. Davidová, 16. Vítková, 17. Puskarčíková, 25. Charvátová, 27. Jislová, 36. Horká
Startovní listina kvalifikaceStartovní listina finále

Účast v 12členném hromadném startu žen má jistou 7 biatlonistek a mezi nimi je i Veronika Vítková. Už teď je jasné, že ji čeká hvězdná konkurence. S jedničkou do závodu vyrazí Dorothea Wiererová, s dvojkou právě česká reprezentantka a s trojkou Anastasia Kuzminová, která se stále udržuje ve formě a přemýšlí o tom, že v příští sezóně pomůže alespoň slovenské štafetě.

Domácí fanoušci budou vkládat naděje do silného tria Marte Olsbuová Røiselandová, Ingrid Tandrevoldová a Tiril Eckhoffová. Vítězství z loňska bude obhajovat Švédka Hanna Öbergová.

O pět zbylých míst budou v kvalifikaci bojovat druhá žena Světového poháru Lisa Vittozziová, včera na Lysebotn Opp třetí Kaisa Mäkäräinenová či Justine Braisazová, která vyhrála hromadný start na Blinkfestivalenu v roce 2015. O postup se poperou také Markéta Davidová, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová a Ludmila Horká.

Hromadný start mužů
Pátek 2. 8. 2019 | 17:10 a 18:50
cze 24. Davidová, 33. Puskarčíková, 62. Charvátová, 64. Jislová, 71. Horká
Startovní listina kvalifikaceStartovní listina finále

Hromadný start mužů přinese lahůdku: Proti sobě se opět postaví Johannes Thingnes Bø a Martin Fourcade. Bude to tak trochu norsko-francouzský souboj, protože se přidají Tarjei Bø a Quentin Fillon Maillet. Bratři Bøovi i Fourcade už v minulosti na Blinkfestivalenu hromadný start vyhráli. Jistou účast má také úřadující mistr světa v této disciplíně Dominik Windisch.

Dalších sedm míst se rozdělí v kvalifikaci. V ní budou patřit k favoritům Antonin Guigonnat, Simon Desthieux, Lukas Hofer či Vetle Christiansen. Podle papírových předpokladů by mohl na postup myslet i Michal Krčmář. Mezi finálovou dvanáctku se zkusí probojovat i Tomáš Krupčík, Adam Václavík, Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička.

Hromadným startům budou od 16:00 předcházet střelecké duely. Při nich biatlonisté běží pár metrů ke stavu a snaží se co nejrychleji sestřelit pět terčů vestoje i s případným využitím náhradních nábojů. Poté musí doběhnout dalších pár metrů do cíle. Čtvrtfinálové a semifinálové souboje určí finálovou devítku. Poté se v superfinále utkají nejlepší muž a nejlepší žena. Loni v superfinále mladá Švédka Elvira Öbergová přestřílela domácího Erlenda Bjøntegaarda.

Hromadné starty by měly být k vidění i v TV. ČT sport má v programu od 20:20 záznam, slovenská Dvojka přímý přenos od 18:55 a norská NRK od 19:30.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *