Home > Závody > Blinkfestivalen: Výjezd kopce vyšel Mäkäräinenové, Horká čtvrtá mezi biatlonistkami

Blinkfestivalen: Výjezd kopce vyšel Mäkäräinenové, Horká čtvrtá mezi biatlonistkami

Kaisa Mäkäräinenová

Při premiéře českých biatlonistů na Blinkfestivalenu v Norsku si vedla nejlépe Ludmila Horká. Na 7,5 km dlouhém výjezdu Lysebotn Opp vybojovala v těžké konkurenci běžkyň na lyžích 16. místo. Michal Krčmář byl mezi muži 24. Famózní výkon předvedla Kaisa Mäkäräinenová, která dojela třetí.

Mäkäräinenová třetí, český souboj pro Horkou

V závodě žen potvrdila roli jasné favoritky norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová. Časem 31:18 dokonce vylepšila svůj vlastní rekord a obhájila loňské vítězství. Na druhém místě skončila se ztrátou skoro tří minut vítězka posledního ročníku Světového poháru v běhu na lyžích Ingvild Østbergová.

Na velký úspěch dosáhla Kaisa Mäkäräinenová, když dojela do cíle jako třetí se ztrátou čtyř minut. Nechala tak za svými zády řadu výborných běžkyň. Elitní desítku uzavřela Tiril Eckhoffová a třetí nejlepší biatlonistkou byla celkově 14. Marte Olsbuová Røiselandová.

Velmi zdatně si vedly při svém debutu na Lysebotn Opp české biatlonistky. Ludmila Horká dojela 16. se ztrátou 7:35, Markéta Davidová 19. se ztrátou 7:51 a Lucie Charvátová 22. se ztrátou 8:28.

Větší odstup už měla 32. Eva Puskarčíková (+10:48), která dorazila do cíle těsně za Jekatěrinou Jurlovovou-Perchtovou. Jessica Jislová (14:04) brala 50. příčku.

Výsledky závodu žen

Z biatlonistů nejlepší T. Bø, z Čechů Krčmář

I závod mužů měl stejného vládce jako loni. Dvojnásobný olympijský vítěz z Pchjongčchangu Simen Krüger porazil o pouhé tři sekundy Hanse Holunda, který tak obhájil druhé místo. Dva Nory na stupně vítězů doprovodil zkušený Francouz Maurice Manificat.

Nejlepší z biatlonistů byl 11. Tarjei Bø, který dorazil na vrchol kopce dvě minuty po Krügerovi. Pomyslné biatlonové stupně vítězů doplnili 15. Švéd Jesper Nelin a 16. Francouz Émilien Jacquelin.

Na 7. příčce mezi biatlonisty a na 24. příčce celkově skončil při premiéře na Blinkfestivalenu Michal Krčmář. Na vítěze ztratil tři minuty a 35 sekund. O 14 sekund později protnul cílovou pásku 26. Jakub Štvrtecký.

Necelých pět minut ztratil 36. Adam Václavík. Poslední z Čechů Tomáš Krupčík dojel 82. se ztrátou 8:42.

Výsledky závodu mužů

Norská televize NRK vysílá od 21:55 záznam ze závodu Lysebotn Opp, který bude k vidění na této stránce.

Blinkfestivalen pokračuje zítra střeleckými duely a hromadnými starty. Program závodů a TV přenosů najdete v našem preview.

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Blinkfestivalen: Výjezd kopce vyšel Mäkäräinenové, Horká čtvrtá mezi biatlonistkami

  1. L. Horká je na lyžích nejen výtečná běžkyně, ale i dobrá sjezdařka a taktéž akrobatka; jenom ta střela jí nejde a nejde. Mám podezření, že špatně vidí. Držím palce, ať se střelecky zlepší. (Totéž přeju i Charvátové, i když u ní to bude záležitost psychická. Prostě nervy.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *