Home > Preview > Blinkfestivalen: Úvodní výjezd kopce absolvuje 10 Čechů (startovní listiny)

Blinkfestivalen: Úvodní výjezd kopce absolvuje 10 Čechů (startovní listiny)

Michal Krčmář

Čtvrtnáctý ročník Blinkfestivalenu včera odstartoval dlouhými závody klasickou technikou, dnes už dostanou prostor i biatlonisté. Poměří síly s běžci na lyžích při 7,4 km dlouhém závodě do kopce Lysebotn Opp. Na startu bude i 10 Čechů.

Lysebotn Opp žen
Čtvrtek 1. 8. 2019 | 13:50
cze 24. Davidová, 33. Puskarčíková, 62. Charvátová, 64. Jislová, 71. Horká
Startovní listina

Závod žen má jasnou favoritku. Norka Therese Johaugová patří i po vypršení trestu za doping k nejlepším běžkyním světa a na Lysebotn Opp bude obhajovat vítězství. Velkou soupeřkou by jí měla být její krajanka, úřadující královna Světového poháru Ingvild Østbergová. Nebo čtvrtá žena hodnocení Finka Krista Pärmäkoskiová.

Jedinou biatlonistkou, která Lysebotn Opp vyhrála, je Kaisa Mäkäräinenová. To z ní dělá favoritku i nyní, byť minulý rok ji o dvě příčky zdolala dvanáctá Ingrid Tandrevoldová. Dobré šance mají i Marte Olsbuová Røiselandová či Lisa Vittozziová.

Náročný závod by mohl sedět Markétě Davidové nebo Ludmile Horké, která platí za skvělou běžkyni. Jenže pojede s číslem 71 a na úzké silnici se příliš dobře nepředjíždí. Na startu nebude Veronika Vítková, která se po menších zdravotních problémech představí až v pátek a v sobotu.

Markéta Davidová
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)
Lysebotn Opp mužů
Čtvrtek 1. 8. 2019 | 15:30
cze 16. Krčmář, 37. Krupčík, 66. Václavík, 72. Žemlička, 75. Štvrtecký
Startovní listina

Závod mužů má dva velké favority. Norové Simen Krüger a Hans Holund si v posledních dvou letech na Lysebotn Opp prostřídali první dvě příčky. Ohrožovat by je měli další elitní běžci na lyžích Iivo Niskanen, Sergej Usťugov či Maurice Manificat.

S číslem tři vyrazí největší favorit z biatlonistů Tarjei Bø, který v roce 2016 dojel na Lysebotn Opp druhý. Uspět budou chtít i jeho krajané Vetle Christiansen a Erlend Bjøntegaard, ze zahraničních biatlonistů pak třeba Antonin Guigonnat, Andrejs Rastorgujevs nebo Sebastian Samuelsson.

Závod do kopce by mohl sedět i Jakubu Štvrteckém, který však startuje s vysokým číslem 75. Mnohem lepší pozici tak má se 16 jedoucí Michal Krčmář. Závodu se podle plánu nezúčastní Ondřej Moravec, v Norsku vůbec nejsou Michal Šlesingr a Ondřej Hošek.

Závody odvysílá ze záznamu norská televize NRK ve 22:00, potom by měli být k vidění v jejím archivu.

Hlavní foto: Michal Krčmář (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *