Home > Závody > Blinkfestivalen: Závěrečné supersprinty ovládli Norové, Krčmář 10.

Blinkfestivalen: Závěrečné supersprinty ovládli Norové, Krčmář 10.

Michal Krčmář

Norští fanoušci mohli v závěrečný den Blinkfestivalenu oslavovat vítězství Marte Olsbuové Røiselandové a Larse Birkelanda. Ty české zase potěšil postupem mezi finálovou dvanáctku Michal Krčmář.

Røiselandová ovládla dramatické finále, které těsně uniklo Jislové

Finále supersprintu žen se jelo v ulicích norského Sandnesu bez české účasti, byť se v semifinále o postup snažily Jessica Jislová a Markéta Davidová. Jislová skončila ve své rozjížďce sedmá a finále jí nakonec uniklo o pouhé dvě desetiny. Davidové patřila osmá příčka.

Finále začala skvěle Julia Simonová a po rychlé nule se dostala do vedení. Na stojce ale udělala tři chyby a boj o přední příčky se jí netýkal. Nakonec to byla domácí Marte Olsbuová Røiselandová, která v cílové rovince udržela za svými zády Hannu Öbergovou a Tiril Eckhoffovou. Olsbuová Røiselandová tak obsadila stupně vítězů ve všech třech biatlonových závodech Blinkfestivalenu. Naopak se nedařilo Dorothee Wiererové, která dojela až 11.

Výsledky supersprintu žen

Zobrazit příspěvek na Instagramu

For et folkehav! DDE spiller nå🤠

Příspěvek sdílený Skifestivalen Blink (@blinkfestivalen),

Krčmář se dostal do finále, ve kterém kouzlil Birkeland

Hned tři čeští muži se probojovali do semifinále supersprintu. Zatímco u Tomáše Krupčíka (9.) a Adama Václavíka (12.) tím cesta dnešním závodem skončila, tak sedmý Michal Krčmář postoupil na čas mezi finálovou dvanáctku.

Ve finále se Krčmářovi střelecky nevedlo, boj o přední příčky se ho tak netýkal. Nakonec však dojel desátý a připsal si skalp Johannese Thingnese Bøho. Činili se tentokrát jiní Norové. Lars Birkeland zvládl odstřílet bleskurychle obě stojky a v posledním okruhu bezpečně kontroloval vítězství.

Ukončil tím tříletou nadvládu svého krajana Vetleho Christiansena, který byl přesto spokojený. V závěru v souboji o druhou příčku předčil Martina Fourcada. Ten tak z Norska odjíždí se dvěma druhými a jedním třetím místem.

Výsledky supersprintu mužů

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *