Home > Novinky > Češi potvrdili neúčast v Ťumeni. Na IBU Cup do Ruska ale vyrazí

Češi potvrdili neúčast v Ťumeni. Na IBU Cup do Ruska ale vyrazí

Lukáš Kristejn

Zástupci Českého svazu biatlonu nepotvrdili organizátorům Světového poháru v Ťumeni účast a definitivně tak finálový podnik vynechají. Naopak IBU Cupu v Uvatu a v Chanty-Mansijsku se Češi podle všeho zúčastní.

„Český tým nepotvrdil žádost o účast na Světovém poháru v Ťumeni, ale zúčastní se IBU Cupu v Uvatu,“ sdělil agentuře TASS zástupce organizátorů.

Česká reprezentace tak následuje Kanadu a USA a riskuje ztrátu kvót. Muži i ženy musí v poháru národů zůstat do 10. místa, aby v příští sezóně mohli startovat v pěti. Muži jsou momentálně osmí a mají náskok 154 bodů na jedenáctou Ukrajinu.

Přitom ve sprintu v Ťumeni by jejich konkurenti mohli připsat kolem 300 bodů. O to víc musí se musí Češi snažit během tří závodů v Kontiolahti a dvou v Oslu. Situace rovněž osmých žen je lepší, na jedenácté Švýcarky mají k dobru 363 bodů.

Ze sportovního hlediska by ale byla větší tragédií neúčast na závěrečných dvou dílech IBU Cupu. K tomu ale zřejmě nedojde. Muži tak mají velkou šanci, že udrží pátou příčku a budou moct v příští sezóně jezdit v šesti. Šestí Ukrajinci zaostávají už o více než 300 bodů. Ženy jsou aktuálně desáté s náskokem více než 500 bodů na Kanadu.

Zdroj: TASS
Foto: Lukáš Kristejn (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “Češi potvrdili neúčast v Ťumeni. Na IBU Cup do Ruska ale vyrazí

  1. Čeští bafuňáři se zase vyznamenali; polovičaté řešení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá – přeloženo: aby se mohli hrdě bít v prsa, že oni bojují proti dopingu… a zároveň aby pro příští sezonu neubylo míst. Jediná, kdo na to doplatí, bude Veronika Vítková. Funkcionáři si udělají čárku a budou se tvářit hrdinně, ačkoliv se nestane vůbec nic – kromě rozdílu v odměnách, o které Vítková přijde. Toto řešení je špatné: buď držte slovo a nejezděte do Ruska vůbec nebo takové řeči nepouštějte do éteru.
    S odstupem se to jeví až komicky – asi jako poloviční těhotenství…

  2. Opět komická vložka našich politických sportovců. Šlesingr se těšil, jak tu po návratu nebude Zeman, jak se za něj stydí, po návratu se stydím já za naše sportovníky, což je krásný pocit zadostiučinění vidět, čemu se mají věnovat a vidím, že se opět naše politická instituce sportu ukazuje v plném světle. soudruzi, co má politika společného s Ruskem?? Já myslel, že SPORT HRANICE NEMÁ. Koukalová se vyhnula olympiádě, aby zbytky nebyly objeveny a budeme si tu hrát na dopingové machry a odborníky, jak jsou jen rusové špatní. Komediantská česká škola lyžování. Gratuluji soudruzi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *