Home > Závody > Češi získali na IBU Junior Cupu v Hochfilzenu bronz. Žemlička byl dvakrát 8.

Češi získali na IBU Junior Cupu v Hochfilzenu bronz. Žemlička byl dvakrát 8.

Logo IBU

IBU Junior Cup pokračoval svým druhým dílem v rakouském Hochfilzenu. Zde už se na rozdíl od úvodního podniku v Lenzerheide představili čestí reprezentanti. A dařilo se hlavně juniorům v čele s Milanem Žemličkou.

Junioři

Rychlý běh, to byla hlavní zbraň českých juniorů. Milan Žemlička přidal i velmi dobrou střelbu, což mu ve sprintu i ve stíhacím závodě zaručilo 8. místo. Jakubu Procházkovi vyšel více stíhací závod, ve kterém se posunul z 20. místa na 15.

Velkým příslibem do budoucna byly výkony Jakuba Štvrteckého. Teprve 17letý závodník byl ve sprintu 17. a nepustil před sebe žádného ze svých vrstevníků. Ve stíhačce už mu to tolik nestřílelo, ale zato měl čtvrtý běžecký čas. Stejně staří Mikuláš Karlík a Vítězslav Hornig zatím spíše sbírali zkušenosti.

Smůlu měl Ondřej Šantora, který po pádu nedokončil sprint. Pro nedělní štafetu už byl ale k dispozici a z pozice finišmana ji dovezl na výborném třetím místě.

Nejlepším juniorem je zatím Ukrajinec Vitalij Truš, který vyhrál po jednom závodě v Lenzerheide i v Hochfilzenu. Opakovaně se na stupních vítězů objevili i Rus Kirill Strelcov či Kazach Roman Jeremin.

Výsledky sprintu juniorů
Výsledky stíhacího závodu juniorů
Výsledky štafety juniorů
Pořadí IBU Junior Cupu

Juniorky

České juniory v Rakousku nezářily tak jako jejich protějšci. Přeci jen byla znát absence Markéty Davidové či Natálie Jurčové. O nejlepší výsledky se postaraly dvě nezkušenější závodnice. Simona Maříková dojela 22. ve sprintu a ve stíhacím závodě si ještě o dvě příčky polepšila. To Anna Tkadlecová si k 27. místu připsala 19.

Body si za dvě 33. příčky odvezla i čerstvě 18letá Tereza Vinklárková. Mimo TOP40 zůstaly Petra Suchá a Eliška Teplá, kterým bude 18 let až na začátku roku 2017.

Kategorie juniorek je celkově velmi vyrovnaná, žádná závodnice ještě nevyhrála víc než jeden závod. Celkovému pořadí zatím vládnou Rusky Jekatěrina Moškovová a Natalia Uškinová.

Výsledky sprintu juniorek
Výsledky stíhacího závodu juniorek
Výsledky štafety juniorek
Pořadí IBU Junior Cupu

IBU Junior Cup pokračuje na konci ledna v Pokljuce. Vyvrcholení pak obstará Mistrovství Evropy juniorů, které se uskuteční na začátku února v Novém Městě na Moravě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *